Olen sosialituilla elävä elämäntapaluuseri ja vannoutunut monikulttuurisuuden ihailija. Olen miettinyt, että onko mitään kauheampaa kuin persu.
Onko mitään kauheampaa
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oikeasti olet Vasemmistoliiton uskollinen kannattaja. Perinteiseltä nimeltään olet siis kommunisti.
Vanhaan hyvään aikaan kommunistit ammuttiin, heti tavattaessa, ja kyselemättä.
Kommunisti oli natsiakin pahempi. Onneksi niistä on päästy. Mutta jihadistit meillä vielä on vieraanamme. Ja persut riesanamme.
Kauheudessa persu on sieltä lievemmästä päästä. Opit kyllä vanhempana elämän viisauksia paremmin.
Älykännykkää pläräillessä on tullut käsitys, että persu on sanan paha synonyymi ja hiilidioksidi on myrkyn synonyymi.
Turha persuja on pelätä. On hyvä muistaa, että demarit aloittivat 101 vuotta sitten aseellisen kapinan laillista yhteiskuntajärjstystä vastaan.
Ketä oikeasti kiinnostaa, että mitä olet miettinyt? Etenkin jos ei ole mitään perusteluita sille, että miksi persut ovat mielestäsi kauheita. "Stupid is as stupid does" -Forrest Gump
On. Vaikka ilmastonmuutos joka, kuten aids puhkeamisen aikaan, olivat kuin ruttotaudit. Ei mitään hätää, sillä nyt odotetaan alzheimerin kukoistusta, kuten eu maailmantaloutta.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006169427.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=4&utm_source=tf-other&share=6737eb8e43699d9df424a5bcba3c8dcc
Entä mitä itse odotat?
"Olen sosialituilla elävä elämäntapaluuseri ja vannoutunut monikulttuurisuuden ihailija. Olen miettinyt, että onko mitään kauheampaa kuin persu."
Olet siis kokpanssi.