Suomessakin on ministeri, joka ei jaksa työtään ja vapisee!

16

92

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisi tuo horiskomummeli vetäytyä jo virastaan. Saanut jo paljon tuhoa aikaan.

      • Anonyymi

        Merkeli on Euroopan Vanha mies eiku nainen


    • Antti Rinne oli armollinen ja nimitte hänelle apulaisministerin, joka käy hallituksen kokouksissa. Suorastaan vitsi, että RKP:llä on Pohjoismainen yhteistyöministeri.
      RKP:llä ei ole Pohjoismaissa sisarpuoluetta.

      • Anonyymi

        Miksi Merkelille ei hommata rullaattoria?On niitä paljon terveemmilläkin Suomessa.


      • Anonyymi

        Ankea Merkl on hyvissä voimissa kun jaksoi videolla kiivetä 20cm:n korkuiselle lavalle.


    • Suomessa tärisijä saa ministeri Audin, ja sijaisen edustamaan.

    • Anonyymi

      kyläkauppias oli myyny polttoainetta alella, kilometrien jonot

      miten hölmöjä ihmiset on, tuo juttuhan ilmaston saastutus talkoot, tyhjäkäynnillä monta km autoja, tulee se tyhjäkäynti hyrräys ja oma aikaki enemmän maksaa mitä pari ropoa hetkellinen bensa ale??

      • Mikäli Suomessa olisi enemmän kyläkauppiaita, eikä Stockmanneja, niin tämä maa olisi parempi elää.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mutta onkos Junckerilla taloyhtiökavallusta, matkalaskuhuijausta, työlainsäädäntörikostuomiota, pörssisisäpiirivuotobuhteita?


      • Anonyymi

        Tällaiset kirjoittelut loppuvat, kun Poliisihallitus saa maalittamislain maaliin.
        Silloin ei poliisia eikä Antti Rinteen hallitusta moitita.

        Jos Poliisihallitus saa vielä vietyä maaliin vaatimuksen poliisin pääsystä sairaskertomuksiin, silloin ei edes ajatella poliisin tai Antti Rinteen hallituksen moittimista.

        Tiedot siirtyvät silloin yhdellä napin painalluksella sairaaloiden ja terveyskeskusten tiedostoista poliisille.
        Poliisi valvoo tiedonsiirtoa, joten mitään pelkoa ei ole poliisille siirtyvän tiedon väärinkäytöstä.

        Nykyisin poliisi ei vielä pääse valvomaan sairaaloiden tiedonsiirtoa esim. terveyskeskuksiin, mikä on vakava puute. Esim. poliisin naapurirouva saattaa sairastaa tarttuvaa sukupuolitautia eikä poliisinaapuri tiedä siitä mitään.


      • Anonyymi

        Taivaassa on jo Kirja johon on merkitty jokaisen vainoojan ja riistäjän ja murhaajan ja valehtelijan teot. Ja kukin tuomitaan tekojensa mukaan.


    • Rinteen viherpunikkihomottajahallitus ei kauan Suomessa haise...

    • Anonyymi

      Nazimummelihan voisi vispata helposti kermavaahtoa tai kirnuta voita viraapeli homminaan. .
      Toimisi myös hyvänä itikoiden hätistelijänä.

      Jos häneen kiinnitettäidiin jonkinlainen dynamo, niin kehittäisi myös halpaa ja ympäristöystävällistä energiaa.

    • A-M Henriksson joutui Suomi Areenassa tiukasti pitämään kädet ristissä.

    • Nuoret suomenruotsalaiset, kuten Li Andersson ja Sebastian Tynkkynen eivät liity RKP:n äärivasemmistolaiseen vanhusten kerhoon. Kulissien taakana he vetävät äärinationalistista valkoiseen etnologiaan perustuvaa rotuhygieniaa.
      Päästäkseen ruotsinkieliseen päiväkotiin lapselle tehdään sukuselvitys raadissa, jossa on vain äärinationalisteja. Ensin katsotaan sukunimi, mutta romanit hylätään.
      Suomenkielisen sukunimen omaavat hyväksytään vain, jos suku on suomentanut nimensä. Jossain tapauksissa kielirajan yli naineen naisen lapsi hyväksytään.

      RKP:n riveistä hyökätään kaikkia vastaan, jotka kaivelevat puolueen natsiyhteyksiä. Kansallisarkiston johtaja kokee sen nyyt nahoissaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe