https://www.karjalainen.fi/mielipiteet/mielipiteet/paakirjoitus/item/223610
Ajatus on tavallaan hyvä. Käytännossä entisestään paranee naisten mahdollisuus kiristää miehiltä rahaa ym. Esim. nainen voi houkuttella ravintolasta mukaansa varakkaan miehen, houkuttella hänet seksiin, ja seuraavana aamuna vaatia 100000€ ettei syytä miestä raiskauksesta. Mitään pahoinpitelyn jälkiä tai muitakaan todisteita ei ole. On vain naisen kertomus että hän ei uskaltanut huutaa tai vastustella. Ja mies maksaa kun rahaa on.
Tai eroa suunnitteleva vaimo voi seksin jälkeen mennä lääkärille ottamaan näytteet ja syyttää miestä raiskauksesta, jonka jälkeen saa korvaukset ja miehen raiskaustuomion jälkeen saa helposti lasten yksinhuoltajuuden. Mies on aika heikoilla siinä vaiheessa kun seksiin houkutellut nainen alkaa jälkeenpäin väittämään että ei halunnutkaan. Harvoin on mitään todistajia.
Uskaltaako enää seksiä harrastaa kun raiskauslaki muuttuu?
25
179
Vastaukset
- Anonyymi
Uusi raiskauslaki pakottaa videokuvaamaan salaa aktit, vaikka salakuvaaminen on kielletty.
Kyllä uskaltaa! Mutta kannattaa tehdä partnerin kanssa kirjallinen sopimus, jolla voi mahdollisilla käräjillä puolustautua!
Late Lapista.- Anonyymi
Voihan sen sopia myös julkisesti,että ei seksiä ellei mene kameraan. Videon deletoin kun varmistuu että mitään aiheettomia syytteitä ei tule jälkeenpäin,muualle esim.nettiin videota ei levitetä jos molemmat ei tahdo. Jos nainen ei hyväksy järjestelyä ,se on paha merkki ja kannattaa jättää väliin se seksiyö jottei tule ongelmia yhteisestä lemmestä.
- Anonyymi
Apteekista voi hakea suostumuskaavakkeita seksin harrastamiseen, henkilöllisyyspapereita näyttämällä.
Ennen aktin aloittamista vaaditaan kahden ulkopuolisen todistajan allekirjoitus. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Apteekista voi hakea suostumuskaavakkeita seksin harrastamiseen, henkilöllisyyspapereita näyttämällä.
Ennen aktin aloittamista vaaditaan kahden ulkopuolisen todistajan allekirjoitus.Suostumuskaavakkeita saa maaseudulla apteekista, mutta kaupungeissa maistraatista. Täytettyyn kaavakkeeseen on syytä hankkia maistraatin leima.
- Anonyymi
Oletko varma ettet syyllisty itsesi asiattomaan käpälöintiin, jos vaikkapa kännipäissäsi itseäsi hipelöit?
Mz - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voihan sen sopia myös julkisesti,että ei seksiä ellei mene kameraan. Videon deletoin kun varmistuu että mitään aiheettomia syytteitä ei tule jälkeenpäin,muualle esim.nettiin videota ei levitetä jos molemmat ei tahdo. Jos nainen ei hyväksy järjestelyä ,se on paha merkki ja kannattaa jättää väliin se seksiyö jottei tule ongelmia yhteisestä lemmestä.
Voi tuhota videon vasta kuoleman jälkeen, mutta yrittäähän ne silti rahastaa perikunnaltakin eli ei voi tuhota koskaan.
Itse päätin aikoja sitten etten sekaannu suomifemakkoihin. Olisin ottanutkin vain lasten takia, mutta koska isillä ei ole mitään oikeuksia niin jäipähän nekin lapset syntymättä.
- Anonyymi
Suunnitteilla on myös seksin laittaminen verolle. Kumppanilta on aina pyydettävä kuitti, joka liitetään veroilmoitukseen.
Mz- Anonyymi
Saakos sen kuitin liittää verovähennyksiin, jos seksi on sujunut huonosti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saakos sen kuitin liittää verovähennyksiin, jos seksi on sujunut huonosti?
Nimenomaan kyllä. Toki pitää kuvailla tapahtunut tarkasti, jotta verottaja voi arvioida vähennyksen määrän. Myös työhuonevähennys kuuluu saada.
- Anonyymi
TRuo olisi oikeus ja kohtuus, että hu-rat tai siis naiset alkaisi maksaa touhuistaan veroa.
- Anonyymi
Se on rinteen päättämä se ei koske meitä jotka ei olla sitä äänestetty.
- Anonyymi
Seksi tullaan joka tapauksessa kieltämään vihervasemmiston toimesta ilmastosyistä, siinähän hengitetään kiivaammin joten hiilidioksidipäästöt kasvavat. Turha enää miettiä.
- Anonyymi
Ja seksin täyskiellolla saavutetaan lopulta ekologinen tasapaino maapallolle. Ihmiset loppuvat.
- Anonyymi
Aktilla täytyy olla virallinen valvoja
- Anonyymi
Nämäkin uskaltaa.
https://www.youtube.com/watch?v=82GUjPConiE - Anonyymi
Kummallista, että pääkirjoituksista jätetään yhä useammin kirjoittajan nimi pois.
Miksi?- Anonyymi
Kuten myös täällä saitilla jätetään yhä useammin kirjoittajan nimmari pois.
Miksi? - Anonyymi
Siksi, koska kaikesta femakoita arvostelevasta joutuu syytteeseen.
- Anonyymi
Eihän se Nyrkki-Kyllikki ole teille ennenkään mitään sanonut l. stressi pois!
- Anonyymi
Ukkomiehenä pakko käyttää nyrkkikyllikkiä ettei jää kiinni pettämisestä, kateeksi käy poikamiehet (
- Anonyymi
Suomalaiset loppuu viimeistään tässä kohdassa.
Raiskaajia oli jo omasta takaa, mutta
unionistit ja päättäjät PAKOTTI
maan ottamaan raiskaajia....about 100 000 kpl lisää
ja LISÄÄ TULEE
jos se on unio-natseista kiinni.
Piti sitten sotkea tämäkin....eli kaikki.
Kiittäkää koivistoa, nyrvistöä, orpoa, soinia ja
sipilää.....ne tykkäs unioni merkkisestä marmeladista
NIIN KOVIN. - Anonyymi
raiskauslaki on judideesti erakko uudistus oikeustieteellisesti vailla riittäviä riteedeitä jotka viitaisi rikokseen jolloin tulkinnalle perustuva lausunto ilman todisteita, veisi pohjan muihinkin rikos muotohin ja rappettausi oikeus järjestelmän pika oikeus vailla odottelua, samalla perinteiset rikokset voisi jäädä hoitamatta ruuhkautumisen vuoksi,
- Anonyymi
judideesti erakko uudistus?
Sitä olen aina epäillytkin.
- Anonyymi
Miten tämän nyt oikein fiksusti muotoilisi. Ei kai mitenkään, joten se pitää vain sanoa: seksiä saa harrastaa, jos kulttuuri on oikea.
Ei kai tuota totuutta voi paketoida muutoin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2129800Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen504587Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304080Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1143969- 2103743
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik443079Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL172051Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1571633Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991580Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!31432