Näkyy Helenius hävinneen USA:ssa. Nyt olisi varmaan terveyden kannalta hyvä aika lopettaa, vaikka tappioon lopettaminen ehkä' ei tunnukaan kivalta. Ikääkin on jo, niin että kyllä ne parhaat vuodet ovat takanapäin nyrkkeilijänä.
Suomessahan Helenius on ollut paras nyrkkeilijä pitkään aikaan.
Suomessahan Helenius on ollut paras nyrkkeilijä pitkään aikaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo-o, aika paha takapotku. Ei taida ura urjeta enää.
Helenius ottelee paljon leuka pystyssä melkein kuin tarjotakseen sitä lyötäväksi samalla suojauksen roikkuessa vyötäröllä aika välinpitämättömästi. Varmaan se amatöörivalmentaja on opettanut miten kasvatetaan islamparta ja esitellään sitä kehässä. Ei ura tuolla tavalla etene mihinkään.
Voisi mennä vaikka satamaan töihin ahtaajaksi, nyrkkeilijäksi siitä ei ole.
Lasileuka voisi siirtyä jo oikeisiin töihin.
Toihan näytti joltain leffatyrmäkseltä, ettei se isku koskaan osunutkaan. Sen pitäisi olla sellainen ylimitoitettu leffalyönti jossa turpiinsa saava hyppää voltin takaperin kun isku pääsee kohteeseen.