Jos menet ostamaan Powerilta jotain, niin he rokottavat päältä noin satasen laitteen tarkastuksesta. Se merkitsee sitä, että ilmoitetut hinnat eivät pidä tosiasiassa paikkaansa.
Jos et maksa tarkastusta, niin silloin on vaarana saada jo palautettu viallinen laite. Pahimmassa tapauksessa laite on rikottu tarkastuksen yhteydessä, eikä siitä saa edes rahojaan takaisin.
Power Norjasta rahastaa asiakkaita
6
207
Vastaukset 6
- Anonyymi
Olen kiertänyt POwerin ja Gigantin kaukaa jo vuosia. Itselläni on hyviä kokemuksia Verkkokauppa.comista, mutta jotkut moittivat sitäkin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/13090212/gigantti-ei-rahoja-takaisin-jos-tuote-viallinen- Anonyymi
Olen tehnyt useanpuolesta valituksia verkkokauppa.comin palautuksista, se on hankalaa.
Pidän kyllä kikanttia paljon parempana, ikävä kyllä, molemmissa on sellaista "halpaa tusinatavaraa", toki merkkituotetta, mutta kuitenkin pientä hämäystä. Esim läppärit olen jokaisen , koko elämäni, 4 lapselle ja heidän 9 lapselleen ostanut hieman pienemmistä kaupoista. Olen saanut tehokkaamman ja kestävemmän , jokaiseen useisiin kymmeniin läppärikauppoihin olen ollut tyytyväinen. Eka ostettiin 1999.
Ite en ole joutunut koskaan palauttamaan mitään, vaikka ostelen melkoisesti, useita satoja, kaikki pienetkin laskettuna parituhatta.
Toki joskus on tullut vajaan satasen tuote ja sitten löytänyt paremman, olen vienyt sen ensimmäisen taloyhtiön roskakatokseen, sieltä on lähtenyt.
- Anonyymi
Meneppä nukkumaan ja kokeile jos huomenna alkoholin vaikutus olisi lakannut itsestään.
- Anonyymi
Itse ostin keväällä uuden 4k smart TV n otettiin se suoraan myymälän kassalta ilman ylimääräistä säätämistä. Kotona on kaapeli ja kuva ihan hyvää ja tuolla laitteella mielestäni hyvä.
Naapurille oli myyty parisataa kalliimpaan telkkariin kuvan säätö ja vakuutus. Mielestäni turhaan sillä säätö on turha ja vakuutus osa menee osin takuuseen ja osin kotivakuutukseen.
Liekö kyse osamaksu sopimuksesta vai muusta. Se ei ole meidän ongelma. Oman ostin käteisellä- Anonyymi
Tuskinpa ostit käteisellä piikkin otit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀58936- 78875
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi18836Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R52776Huh huh...
Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik208681- 38559
- 43546
Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni39505- 47485
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,37449