Power Norjasta rahastaa asiakkaita

Anonyymi

Jos menet ostamaan Powerilta jotain, niin he rokottavat päältä noin satasen laitteen tarkastuksesta. Se merkitsee sitä, että ilmoitetut hinnat eivät pidä tosiasiassa paikkaansa.
Jos et maksa tarkastusta, niin silloin on vaarana saada jo palautettu viallinen laite. Pahimmassa tapauksessa laite on rikottu tarkastuksen yhteydessä, eikä siitä saa edes rahojaan takaisin.

6

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Olen tehnyt useanpuolesta valituksia verkkokauppa.comin palautuksista, se on hankalaa.

        Pidän kyllä kikanttia paljon parempana, ikävä kyllä, molemmissa on sellaista "halpaa tusinatavaraa", toki merkkituotetta, mutta kuitenkin pientä hämäystä. Esim läppärit olen jokaisen , koko elämäni, 4 lapselle ja heidän 9 lapselleen ostanut hieman pienemmistä kaupoista. Olen saanut tehokkaamman ja kestävemmän , jokaiseen useisiin kymmeniin läppärikauppoihin olen ollut tyytyväinen. Eka ostettiin 1999.

        Ite en ole joutunut koskaan palauttamaan mitään, vaikka ostelen melkoisesti, useita satoja, kaikki pienetkin laskettuna parituhatta.

        Toki joskus on tullut vajaan satasen tuote ja sitten löytänyt paremman, olen vienyt sen ensimmäisen taloyhtiön roskakatokseen, sieltä on lähtenyt.


    • Anonyymi

      Meneppä nukkumaan ja kokeile jos huomenna alkoholin vaikutus olisi lakannut itsestään.

      • samaa mieltä pari ekaa on kai vain mainoksia, ei faktaa.


    • Anonyymi

      Itse ostin keväällä uuden 4k smart TV n otettiin se suoraan myymälän kassalta ilman ylimääräistä säätämistä. Kotona on kaapeli ja kuva ihan hyvää ja tuolla laitteella mielestäni hyvä.

      Naapurille oli myyty parisataa kalliimpaan telkkariin kuvan säätö ja vakuutus. Mielestäni turhaan sillä säätö on turha ja vakuutus osa menee osin takuuseen ja osin kotivakuutukseen.

      Liekö kyse osamaksu sopimuksesta vai muusta. Se ei ole meidän ongelma. Oman ostin käteisellä

      • Anonyymi

        Tuskinpa ostit käteisellä piikkin otit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe