Trump: Omar nai veljensä. Yle vaikenee.

Yksi neljästä demokraattimustanaisesta, jotka ovat Trumpia vastaan, on Ilhan Omar, Somaliasta lapsena tullut huivipää.
Omar on todistetusti mennyt naimisiin veljensä kanssa, saadakseen tälle luvan olla USA:ssa.

" President Trump on Wednesday repeated the claim that Rep. Ilhan Omar committed immigration fraud by illegally marrying her brother."

Presidentti Trump toisti keskiviikkona väittene, että Ilhan Omar teki maahanmuuttojuonen naimalla veljensä."

Omar erosi sitten veljestään.

Yle ei kerro tietenkään tästä mitään.
25<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Yle kuitenkin kertoo tekstitv:ssä, että Trumpin virkarikossyyte asiassa ei etene äänin 332-95. Enemmistö demokraateistakaan, 137, ei halua asian etenevän. Sellaista rasismia taas.

1Äänestä
  • Ne jäi odottamaan ensiviikon muller tutkintaa sitten alkaa taas huutelu että saa potkut hineot esivaalit demoraateilla tästä tulee hauskempaa kun viimekerralla demokrtaatit ovat jo toistensa kanssa sodassaan yksi hutelee toista jo myös rasistiksi kun on vakoinen demoraattinainen hahaha.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ne jäi odottamaan ensiviikon muller tutkintaa sitten alkaa taas huutelu että saa potkut hineot esivaalit demoraateilla tästä tulee hauskempaa kun viimekerralla demokrtaatit ovat jo toistensa kanssa sodassaan yksi hutelee toista jo myös rasistiksi kun on vakoinen demoraattinainen hahaha.

    Älä ota enempää. Tekstistäsi tulee tuollaista lukukelvotonta mössöä.

    Äänestä

Suomessahan vihreät ajavat insestin laillistamista. Kansa tykkää, gallupsuosiosta päätellen.

1Äänestä
  • Ilman insestiä vihreät katoavat puouekartalta.

    1Äänestä

Tietenkään YLE ei kerro tätä. Tämähän on valhe eikä YLE kerro tietoisesti valheita.

Äänestä

YLE:n ainakin pitäisi pidättäytyä referoimasta vahvistamattomia huhuja, joille ei ole mitään todisteita.

Tämä Omarin "veljen" tapaus on sellainen, mutta eihän YLE paskan levittämisessä synnitönkään ole...

Eli: ei ole todisteita.

Äänestä

Oletko tietoinen että trumpetti valehtelee jatkuvasti? Yli 10.000 julkista ja todistettavaa valhetta (toukokuun lukema, sen jälkeen on tullut lisää, tässä yksi niistä).

Äänestä
  • Juu waktan tarkistajat olihan niitä hupsuttelioita meillä suomessakin hahahah yhtä uskottavia kuin valkokypärät.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juu waktan tarkistajat olihan niitä hupsuttelioita meillä suomessakin hahahah yhtä uskottavia kuin valkokypärät.

    Näin se näköjään on että tosiasiat eivät paina mitään kun johonkin kulttiin hurahtunut uskoo johtajaansa. Kuten trumpetti sanoo: "uskokaa vain ja ainoastaan minua, kaikki muut valehtelevat".

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näin se näköjään on että tosiasiat eivät paina mitään kun johonkin kulttiin hurahtunut uskoo johtajaansa. Kuten trumpetti sanoo: "uskokaa vain ja ainoastaan minua, kaikki muut valehtelevat".

    No ei kyllä meidänkän faktanarkastajia paljon totuus paina! :D

    Yksikin hyväkäs sai kunnianloukkaustuomion haukuttuaa poliitikkoa rasistiksi ilman mitään perusteita! Että sellaisia "faktanarkastajia" meillä! :D

    Äänestä

Omarilla on avioero tosiaan takana ja hän käytti avioeronsa kuluihin vaalirahoitusta, josta sai huomautuksen. Uskon että Trumpilla on oikeaa tietoa. Brittien kuninkaallisessa perheessäkin on muuten kunnon insestipaukku. Härryn vaimon isoäidin väitetään syntyneen puolisisarten suhteesta.

Äänestä

Somalien aviosuhteista Suomessa ei ota pirukaan selvää. Vain se on selvää että somaliyksinhuoltajat ovat aina uudestaan neitseellisesti tiineenä.

1Äänestä
  • Kyllä ottaisi selvää vaan TAHTOA EI OLE, heidän olojaan ja perhesuhteitaan tiedostetaan mutta "korrektius- ja suvakkius" syistä ei haluta puuttua kuin näkyvämpiin kuppauksiin ja väärinkäyttöihin joita jo nähty ja osa mitkä tutkittu myös tuomittu!

    Sellainen heille ihan tavanomainen perheiden ja liittojen tilanne on että mies-somalilla on useita vaimoja, mutta se että kun moniavioisuus on Suomessa laitonta kuten on ympärileikkaukset ja tyttöjen silpominen - kierretään se asia niin että kun mies ja useat vaimot eivät voi asuakan koko laumana lapsineen yhdessä on heidät "jaettu" niin että vaimot ja heidän omat lapset asuvat erikseen ja mies erikseen ja käy tilanteesta riippuen lisääntymässä näiden luona!
    Kätevää ja tätä toimintaa tuetaan tietoisesti Kelan , ja kuntien sosiaalitoimen kautta jopa neuvomalla tähän toiminta- ja asumisen tapaan maassamme!
    Huomatkaa minkä suuruista tukien tuplatuisat summista ja erityistuista puhutaan heidän osaltaan!

    Tämä on salattua yleisemmin ja siitä ei siis puhuta yksilöiden tietosuojan lakien vuoksi, ja poliisi ja lainvalvojat eivät helpolla pääse myöskään kiinni näihin selviin jatkettuihin petoksiin tässä ihmisryhmässä eritoten. Mutta myös muissa ko. uskonnollisissa ruýhmissä on samaa käytäntöä!

    Kaikki huomaa arjessaan missä heitä näkee, he voivat tässä yhteiskunnassa paremmin kuin kantaväestön vähäosaisemmat kansalaiset!

    Äänestä

Ylemme kertoo tietysti miten kauhia rasisti Trumppi ompi kun kehtaa tuollaisia totuuksia möläyttää.

Äänestä
  • Enpä usko Ei ota mitään kantaa koko asiaan.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Enpä usko Ei ota mitään kantaa koko asiaan.

    Eikä pidäkään ottaa. Yle on uutislähde, ei äärioikeiston paskajuorujen levittäjä.

    Äänestä

Tekeehän ne muutenkin sukulaisten kanssa lapsia?

1Äänestä

Joo ja meittien suvaitsevaisto iloitsee kuinka älykästä porukkaa tänne tulikaan hallituksi!

Äänestä
  • Joo no. Kelasta ne osaavat ainakin lypsää itselleen ja kakaroilleen jokaisen tuki euron.

    1Äänestä

Trump on oikeassa. Omar kiemurtelee: olen laillisesti naimisissa toisen kanssa ja toisen "kulttuurillisesti".

Äänestä

Send her back jee,jee seuraavaksi omar haastaa kaikki Trumpin kannattajat buaahaaaahaaaaaa mikä pönttö.

Äänestä

Ihmeellinen tapaus

Far left - poliitikko, eli ääri vasuri.

miksi tuon tai kenenkään muun ulkiksen on pakko päästä jenkkeihin ja
sitten ne valittaa siellä, että se on paska maa - sitä pitää muuttaa

Miksi tuo ei mennyt jonnekin muualle?
MIKSI SE VALITTAA ja kitisee- se tahtoi politiikkaan.
MIKSI SE EI VALINNUT MITÄÄN MUUTA AMMATTIA?

Nyt se riitelee kaikkien kanssa.

Jenkeissä on idea, että siellä on monen maalaisia ja
siellä hyväksytään se elämäntapa. KUTEN NIIDEN PITÄISI HYVÄKSYÄ
MAASSA MAAN TAVALLA.

MIKSI NE RYYSÄÄ JENKKEIHIN VÄKISIN?

Menee soppuun ja tekee siitä itselleen mieleisen.

Äänestä

montakohan vastaavaa tapausta suomessa paljastuisi mikäli tutkittaisiin mutta koska vihervasemmiston vihapuhe,rasismi ja yllytys kansanryhmää vastaan viranomaiset eivät uskalla enää tehdä töitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yksi neljästä demokraattimustanaisesta, jotka ovat Trumpia vastaan, on Ilhan Omar, Somaliasta lapsena tullut huivipää.
Omar on todistetusti mennyt naimisiin veljensä kanssa, saadakseen tälle luvan olla USA:ssa.

" President Trump on Wednesday repeated the claim that Rep. Ilhan Omar committed immigration fraud by illegally marrying her brother."

Presidentti Trump toisti keskiviikkona väittene, että Ilhan Omar teki maahanmuuttojuonen naimalla veljensä."

Omar erosi sitten veljestään.

Yle ei kerro tietenkään tästä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu