Suomalaiset maailmanpelastajat

Ei viitsitä enää edes lisääntyä kun kuulema maailma tuhoutuu sen takia ja sitten vielä vaahdotaan maahanmuutosta, kun ei ymmärretä miksi sitä tarvitaan aina vain enemmän. Lopulta suomalaisia ei sitten enää tarvitakaan yhtään mihinkään. Toivottavasti uusi kansa sitten pelastaa vuorostaan maapallon.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei se viitsimisestä yleensä ole kiinni. Siitäkin, mutta syyt ovat vakavammat lisääntymishaluttomuuteen. Yhä harvempi vähenevillä taloudellisilla resursseilla haluaa lapsia tällaiseen punaisten suvakkien hallitsemaan maahan jossa hallitus sortaa - suorastaan pilkkaa omaa kansaamme niin paljon kuin sielu sietää. Haittamaahanmuutto, isis-naisten tuonti, ilmastoöyhötys, sananvapauden riisto, liittovaltiokiima. Lapsen hankkiminen on suurelta osin myös taloudellinen kysymys. Se on erityisesti turvallisuuskysymys. Yhä harvempi haluaa jälkikasvua maahan jossa tulevaisuudessa hallitsee eräs uskonto. Hallinto on sylttytehdas josta kaikki lähtee, niin hyvä, kuin suurimmalta osin paha.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei viitsitä enää edes lisääntyä kun kuulema maailma tuhoutuu sen takia ja sitten vielä vaahdotaan maahanmuutosta, kun ei ymmärretä miksi sitä tarvitaan aina vain enemmän. Lopulta suomalaisia ei sitten enää tarvitakaan yhtään mihinkään. Toivottavasti uusi kansa sitten pelastaa vuorostaan maapallon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu