Tää suvaitsemattomuus, joka yhteiskunnassamme nousee ateistien ja vihervasemmiston ajamana. Alkaa muistuttaa Neuvosto-Liittoa. Niinkuin Halla-Ahokin asian osuvasti ilmaisi.Suomessa, jossa pitäisi olla sananvapaus uskonnon vapaus jne... Ei kohta enää uskalla mielipidettään sanoa selkaiset ihmiset, jotka eivät punaviher vasemmiston ajatuksiin taivu. Muslimit , maahan muutto ja seksuaali vähemmistöt ovat sellaisia asioita joista ei uskalla mielipidettään sanoa. Ja homoliitoista esim ollaan tekemässä ihmisoikeus kysymystä mitö se ei ole.!
Homojen adoptio oikeudessa esim lasten ihmisoikeudet ei toimi, jos lähdetään tolle linjalle. Homoille on jo säädetty laki mennä naimisiin eikö se riitä. Samaa sarjaa oli aikanaan 90 luvulla kun ajettiin läpi laki naisten pääsystä armeijaan! Nyt 20 vuotta myöhemmin on huomattu punaviher vasemmistokin vihdoin siis että siinäkään ei tasa arvo toteudu koska naiset halutessaan voivat vapaaehtoisesti suorittaa asevelvillisuuden ja miesten on pakko. Näitä epä kohtia on paljon! Ja varma on kun tää nykyinen nukkehallitus häärää kaikki menee persiilleen enenemässö määrin.
Suvaitsevaisuuttako
Anonyymi
1
131
Vastaukset
- Anonyymi
Hassua että sinusta suvaitsemattomuutta on se kun erilaisia vapauksia ja oikeuksia on jatkuvasti lisätty. Itsekin luettelit monia, kuten samaa sukupuolta olevian avioliitot. Konservatiivit olisivat sitten nekin jättäneet antamatta ja sinusta se sitten ilmeisesti olisi vapautta?
Saat toki olla henkilökohtaisesti sitä mieltä että nuo asiat ovat huonoja mutta ymmärrä nyt että jos vaadit että kaikille (esim. seksuaalivähemmistöille) ei tarvitse antaa samoja oikeuksia, se vaikuttaa ihan oikeiden ihmisten elämään eikä kyse ole "vain" mielipiteestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381279
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34811Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46587- 14580
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27556Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24501
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .15472Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14471