9 tuntia kidutusta.

Ja raiskausta, tämä menee jo kaiken inhimillisyyden yläpuolelle, tai pikemminkin alapuolelle, syvyyden lähettiläät ovat olleet asialla. Nainen joka on auttanut näitä kyläläisiä kristillisellä rakkaudella eikä koskaan ole ollut miehen kanssa nämä kiduttajat palkitsevat naisen tällaisella teolla.
https://oikeamedia.com/o1-115600
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Suomeen vain. Ovat varmaan jotulossa.

Äänestä

Suomen nykyisen hallituksen linja siellä taas näkyi.

Äänestä

jumala( allah/ perkele) on suuri allahin nimeen, aamen.

Äänestä

Inhimillisyyden yläpuolelle? :)) Yli-inhimillisyydeksi siis?

Äänestä

Nuokin raiskaajat varmaan tulossa turvaan Suomeen, koska eivät halua rikoksestaan rangaistusta.. Suomessahan rikollisia ja varsinkin muslimeja kunnioitetaan yli kaiken ja heitä halutaan suojella kaikelta pahalta, ei sillä väliä, mitä pahaa he haluavat tehdä muille ihmisille..

1Äänestä
  • Kai ne otti talteen kaiken geneettisen materiaalin vaikka jäädyttämällä uhrin että raiskaajien geenit saadaan talteen ja jos tulevat Suomeen niin eiku geenipankkia pystyyn.

    Äänestä

"He raiskaavat, tappavat, ryöstävät ja harjoittavat haureutta julistaessaan 'Allahu Akbar!'. Ihmettelen, kuka on tämä jumala, jota he palvovat? Varmasti demonien jumala ...

Nimenomaan. Itse Saatana. Aivan kuten Raamatussa ennustettiin. Peto ja väärä profeetta.

2Äänestä
  • 5. Moos. 22:23-24 Jos raiskauksen uhri ei ole huutanut tarpeeksi kovaa, kivitä hänet kuoliaaksi.

    Tiesitkö muuten että Koraanin väkivaltaisimmat kohdat löytyvä myös Raamatusta, joka on satoja vuosia vanhempi teos? Liki sanasta sanaan samat....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    5. Moos. 22:23-24 Jos raiskauksen uhri ei ole huutanut tarpeeksi kovaa, kivitä hänet kuoliaaksi.

    Tiesitkö muuten että Koraanin väkivaltaisimmat kohdat löytyvä myös Raamatusta, joka on satoja vuosia vanhempi teos? Liki sanasta sanaan samat....

    Saattaapa ollakkin samat sanat-tosinkin länsimaisessa yhteiskunnissa tuollaista ei ole harjoitettu muutamiin tuhansiin vuosiin enää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Saattaapa ollakkin samat sanat-tosinkin länsimaisessa yhteiskunnissa tuollaista ei ole harjoitettu muutamiin tuhansiin vuosiin enää.

    Ei niin. Mutta se on sivistyksen ja maallistumisen ansiota. Ei uskontojen. Yhdenkään niistä. Islam, kristinusko ja judaismihan ovat samaa Abrahamilaista perua, päähenkilötkin samat.

    Äänestä

Ja jumala sallii tuollaisen.
Jumala antoi ihmiselle vapaan tahdon, ei hän tekemisiin puutu.
Mitä hyötyä tuosta on kenellekään?
On vaikea uskoa, että kaikki on jumalan käsissä ja jumala ei muka salli mitään pahaa, eikä anna kenellekään enempää taakkoja, mitä hän jaksaa kantaa.

2Äänestä

Yksidselitteisesti he ovat todellakin riivattuja ! Ja ajatelkaahan, miksi maailma ei tuki imaamien lärviä, kun hehän noita pöljiään opettavat ja lupaavat neitsyeitä palkkioksi noista hirmuteoista kristittyjä kohtaan.

1Äänestä

ruumiinavauksestako voi nähdä raiskauksen keston,epäilen.

Äänestä

No eihän tuossa kehoiteta ketään raiskaamaan. Raiskaavatko Raamattuun uskovat ihmisiä tuon paikan perusteella, tuohan ei ollut kehoitus raiskaamaan vaan se oli kuviteltu tilanne miten toimia jos käy niinkuin tuossa kerrotaan.

Äänestä

Rakastakaa vihamiehiänne
38
»Teille on opetettu: ’Silmä silmästä, hammas hampaasta.’ 39
Mutta minä sanon teille: älkää tehkö pahalle vastarintaa. Jos joku lyö sinua oikealle poskelle, käännä hänelle vasenkin. 40
Jos joku yrittää oikeutta käymällä viedä sinulta paidan, anna hänelle viittasikin.

On siinä oppia!

1Äänestä
  • Tuo on Rooman säveltämä pseudojeesusoppi, millä ei ole todellisuuden kanssa mitään tekemistä. Todellinen "Jeesus" oli Izas Monobazus, joka taisteli Roomaa ja sen verotusta vastaan zealotteineen lähes koko ajan. Toisen posken kääntäminen jne. on vain ihmisten koulimista ja aivopesemistä kuuliaisiksi alamaisorjiksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo on Rooman säveltämä pseudojeesusoppi, millä ei ole todellisuuden kanssa mitään tekemistä. Todellinen "Jeesus" oli Izas Monobazus, joka taisteli Roomaa ja sen verotusta vastaan zealotteineen lähes koko ajan. Toisen posken kääntäminen jne. on vain ihmisten koulimista ja aivopesemistä kuuliaisiksi alamaisorjiksi.

    Raamatusta on rooman vallan aikana postettu sinne kuuluneita säkeitä. On hyvin todenäköistä että alkuperäinen raamattu olisi hyvin toisenlainen. Miten kukaan voisi opettaa tuollaista ihmisarvoa alentavaa? "Jos joku lyö sinun silmäsi mustaksi, niin käännä poskesi ja anna hänen tehdä se myös toiselle silmällesi", niinkö? Ei ole totta.

    Äänestä

Yksinkertaistaen. Katsokaa Raamattuun uskovia ( siihen oikeesti uskovia ) ja koraaniin uskovia nykyään, kummat viljelevät väkivaltaa enempi? Ja kummat tekevät terrori-iskuja?
Ja kummat tappavat tuolla idässä enempi? Kummat opettavat lapsiaan vihaamaan vääräuskoisia? Kummat tappavat homoja enempi noilla alueilla?
Kummat raiskaavat enempi ? Kristityt muslimeja vai muslimit kristittyjä? Listaa voisi jatkaa mutta eiköhän riittäne.

Äänestä

Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?

Äänestä
  • Suomi ei ole sivistysvaltio.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja raiskausta, tämä menee jo kaiken inhimillisyyden yläpuolelle, tai pikemminkin alapuolelle, syvyyden lähettiläät ovat olleet asialla. Nainen joka on auttanut näitä kyläläisiä kristillisellä rakkaudella eikä koskaan ole ollut miehen kanssa nämä kiduttajat palkitsevat naisen tällaisella teolla.
https://oikeamedia.com/o1-115600

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu