Niko Ranta-aho on kirjoilla Virossa

655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kohta on kirjoilla suomessa ja pitkään. Mutta jos on hinta miljoonille niin onko se paha rasti, jonnekkin jos jää piiloon miljoonia ja kun vapautuu niin luksus elämä taas jatkuu, kelpais mullekkin kuin elää tälläistä köyhän rajoittunutta elämää.

Äänestä
  • Miks ihmeessä virossa kirjoilla oleva ihminen tuotais espanjasta suomeen lusimaan? Joutuu kylläkin aikanaan virolaiseen vankilaan ja viron käytännön mukaan lusii tuomion kokonaan, ei pääse 1/2 osalla niinkuin suomessa pääsis..

    Ei oo kovinkaan järkevää olla virossa kirjoilla tuossa tilanteessa, ennemmin kirjat vaikka johonkin autiotaloon suomessa, tai vaik posterestante.

    Äänestä

Parisataa muutakin suomalaista kirjoilla samassa talossa joten ei pääse koti-ikävä yllättämään.

Äänestä
  • Minä tein kans äsken netissä muuttoilmoituksen tuohon taloon :)

    Äänestä

  • Siinä on luksusta kerrakseen!

    Ahdasta vaan tulee sadan suomalaisen kanssa.

    Äänestä

Minä en halua olla rikas, ollaan täällä niin lyhyen aikaa ikuisuuteen verrattuna.

Matt. 19: 23. Silloin Jeesus sanoi opetuslapsilleen: "Totisesti minä sanon teille: rikkaan on vaikea päästä Jumalan valtakuntaan.
24. Vielä minä sanon teille: helpompi on kamelin mennä neulansilmän läpi kuin rikkaan päästä Jumalan valtakuntaan."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tässä talossa. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/3939f600-d854-4b53-aa09-20e30948ff1b

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu