Gällyppii kaikille

Voisiko eno alkaa nuhtelun jälkeen valelääkäriksi vaikkapa Mehiläiseen lastenosastolle?
Hän tekisi mm. Peräsuolen tähystyksiä stetoskoopilla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaaditaan kyllä kovan luokan persustelua jottei tiedä mikä on stetoskooppi ja mihin sitä käytetään. Taitaa olla ihan liian vaikea sana koulupudokkaille.

Äänestä

Hänhän voisi perustaa päiväkodin verovaroillamme?
Ja toimia sivubusineksena poliittisena avustaja yhdistyneille työväenpuolueille?
Tolkun vaalivilppi aarokin kirkuisi kivusta kun tulisi muka "korvatähystykseen" mut saisikin stetoskoopin peffaansa.
Siinä olis haiku-jennilläkin runon väsäämistä kyllä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisiko eno alkaa nuhtelun jälkeen valelääkäriksi vaikkapa Mehiläiseen lastenosastolle?
Hän tekisi mm. Peräsuolen tähystyksiä stetoskoopilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu