Muistaako kukaan sellasta sarjaa kun Iskuryhmä? Nimestä en oo ihan 100% varma, mutta joku tollanen se oli? Siinä oli joku robottipuku jäbä mikä ajeli moottoripyörällä ja lahtas pahiksia. Mut mitä muuta siinä oli? Mikä sen sarjan juoni oikeen oli? Hittoku toi vielä tulis joltaan kanavalta uusintana! Se oli mun lempparisarja siinä
Sarja 90luvun alusta(iskuryhmä?)
Jepskukkuu
91094
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
sen hämärästi... Siinä tosiaankin oli joku hemmo jolla oli sitten sellanen robopuku jä prätkä ja se sitten taisteli pahiksia vastaan. Muuta en muista kun että se oli loistava sarja. Kannattais varmaan heittää mailia Subille.
Olisi mukava saada tietää sen engl. nimi.
Siinä oli 2 häiskää, toinen (tummaihoinen?) tyyppi oli 'proffa' joka oli väsännyt sen teknohaarniskan tälle 'robottityypille', ja teki lisää auttavia keksintöjä ja kokeita jossain hylätyssä maanalaisessa labrassa.
Tämä 'robottityyppi' ajeli ympäriinsä mustavalkoinen konehaarniska yllä futuristisella prätkällä ja pisti kapuloita rattaisiin jollekin Batman-leffojen 'Jokerin Klovnit' -tyylisille terroristeille.
Saatan muistaa väärin.
Sen muistan että se sijoittui jonkin matkaa tulevaisuuteen, sillä eräässä jaksossa kaverukset matkasivat aikakoneella 60 vuotta menneisyyteen, meidän aikaamme jossa oli tapahtunut ydinräjähdys tms. ja he löysivät 'labransa' juuri hylättynä ja vielä maan pinnalla, ei maamassoihin hautautuneena.
Pidin sarjasta kovasti, tosin jouduin katsomaan sitä salaa äitimuorilta koska se oli muka niin kamalan väkivaltainen.
Olin about 8-10vee.
Alkuteema oli hieno.
Uusintana Subille! Kannatan!
Joo uusinta ois kova juttu.. Engl. nimi on Super force, sen oon saanu selville. Joo nyt mäkin muistan ton aikakonejakson. Hämärästi tosin. Minnehän pitäs laittaa joku anomus että ton sais näkyviin uudestaan?
Mullapas onki videolla pari jaksoo ja katoin ne viikko sit! Ihan ykköstä. Oli siinä se vanha äijäkin joka kuoli ekassa jaksossa ja se ympättiin sinne tietokoneeseen jossa se on muissa jaksoissa.
Super Force, juu. Käytin juuri puoli tuntia etsiäkseni tämän sarjan. Muistaako joku miltä kanavalta tämä sarja tuli?
TULIKO TOI KOLMOSELTA
Kolmoskanava tota näytti
Kolmonen tais näyttää
MUISTAN HÄMÄRÄSTI ET OLISIN KATTONU JOSKUS VAAHTOSAMMUTIN OSASTONA YHDEN JAKSON ITSEKKIN.... EIKÖ TÄLLÄNEN TULLU VIELÄ 1990-1992 KUN YÖN VAMPYYRIT JA KESKIYÖN KUTSU