A-Studiossa Sirpa Pietikäinen antaa rujot kasvot suomalaiselle EU-poliitikolle. Jo kaukaa näkee, että helppo duuni ja kohtuuttoman kova palkka näkyy vartalossa.
Sirpa Pietikäinen lihapatojen äärestä
Anonyymi
46<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Kyllähän se kymmenien vuosien helppo ökyelämä jättää jälkensä ruhoon.
Posssulla aivotkin pelkkää lässkiä .
Hyi saaatana, miten kuvottava ääri-lipiraali-idiootti-KAKO.
Kokoomus poliitikkot ovat vastustaneet hoitajamitoitus viimeiset 8 vuotta .
Nyt valittavat kun rinne ei volä siy ä lakiin halajaa.
Kyllä "Ka-Ko" puolueen Sirpa joka sydämeltään täys-vihreä mutta kannatus Kokoomusessa.
On ollut aina istuntopäivinä paikalla ja ruokatunnilla!
Erikoisena menneisyyteen nojaavana pitää mainita hänen kuvansa on mm. 'pakinoimassaan' Voima-lehdessä ollut noin 25-30-vuoden takainen nuori hoikka -Sirpa, nyttemmin myös "vanhentanut" kuvansa samassa lehdessä ja kirjoituksissaan ehkä noin 2000-luvun alkuun sijoittuva kuva, jossa jo pöhöttyneempi mutta ei tässä nykykunnossa!
Hän on ainokainen jo edesmenneelle miniatyyrimaalari "taiteilija" isälleen ja e-pohjalaissyntyiselle äidilleen!
Hra Pietikäinen oli kovin oman arvon tunteva mitättömyys, mutta tulipa tyttärestä sopivan puolueen valinnan kautta nyt jotain Hämeenlinnassa lapsuuttaan suurimman osan eläneenä.
Asuivat vuosia 1970-luvulla Aulangon hotellissa kunnes mies oli kerännyt taiteella varoja että ilm. osti asunnon?
Raskaan sarjan vaikuttaja.
Rattijuopot lihoo tuomiottensa jälkeen surusyömisen johdosta.
Eduskunnan pääsihteeri Seppo Tiitinen antaa kirjassaan varsin lohduttoman kuvan kokoomuksen Sirpa Pietikäisestä. Sirpa Pietikäinen näyttäytyy lähinnä mielikuvapoliitikkona, jolle on tärkeää näyttäytyä oikeissa tilaisuuksissa varsinaisten asioiden hoitamisen sijasta.
Miten tuo nainen pystyy hoitamaan muiden asioita kun omakin elämänhallinta on kiikun / kaakun
Kärjessä oli vaalirahoituksessa. Tavallisen pulliaisen vaalikassa näyttää olemattomalta tähän verrattuna.
Yhteensä 200000€ josta omaa rahaa 80000€. Mepit taitaa tienata hyvin. Huhtasaari käytti 9000€.
HUOMATKAA, jos tuon suuruisista vaalirahoista on kysymys on niistä tehtävä seikkaperäisempi selvitys myöskin!
Jos lahjoituksia on ollut useampi erä suurempia lahjoituksia on siinäkin ja niistä ilmoitusvelvollisuus!
Pienemmistä rahavirroista ei niinkään kai tarvitse tehdä tilitystä!?
Mutta olettaisin Pietikäisen on kuten muidenkin myös esitettävä selvitys mihin rahat ovat käytetty, millaiseen vaalityöhön jne.
Eikä se riitä jos on vaan ilmoittanut saamistaan varoista suuremmista tai pienistä tukirahoista - sillä niiden tarkoitushan ei ole päätyä ehdokkaan omaan kassaan eli tuloutukseen!
Mutta tästä aiheestahan on ollut paljon vääntöä, niin Kokoomuksen presidentti-ehdokkaan vaalirahojen päätymistä minne päätyivätkään sillä kerättyä tuki-rahojahan jäi huomattavasti yli silloinkin, sen mitä kulutettiin ja käytettiin vaalityöhön!?
Kepussa on selkoiltu samoin puolueen ja ehdokkaiden vaalirahoituksen kanssa tyyliin Vanhanen ja kaikkonen!
Vanhasella tuli polvi kipeeksi kun asia nostettiin framille ja erosi valtakunnan oikeudenkäynnin pelossa hyvissä ajoin pääministerin tehtävistään, ja Kaikkonen järjestettiin yksin ns. sijaiskärsijäksi, ja palkkioksi "ottamastaan vastuusta" Kaikkonen nimitettiin eduskuntaryhmän johtoon jne.
Kun myrsky ja kohu laantui "parani myös Vanhasen vaiva polvi tuli terveeksi ja saattoi palata eduskuntaan kuin ei mitään olisi tapahtunutkaan!
Nyt luonto "antaa kuin takaisin" ne kuprut terveyden menettämisellä yms. ongelmilla kansan kusettamisessa!
Ihmisoikeusista vouhottavat eivät koskaan manitse vanhustenhoidon puutteita eikä Romanian kerjäläisiä joita on EU:n jäsenmaissa. Romanian korruptio ei liiemmin huoleta päättäjiä jokseenkin saamattonta touhua.
Ruhona valtava , suorastaan jo karju tuo tyyppi...sikalassa näin samanlaista greippiihoa...
- [ ] Voi hyvä tavaton taas sitä A-stutiota ja niitä sätkynukkeja sielä. Ihan P-Korea meininkiä, en tiedä itkeäkö vai nauraa. Ollaan huolissaan ”ääri” oikeiston väkivaltaisuudessa ja samaan aikaan enot tuhoaa versoavia elämiä sekä Saksassa paiskotaan äitejö lapsineen junien alle, olettaisi moisen silmittömän satunnaisen, toistuvan väkivallan huolettavan, mutta ei, ei, ei ja vielä kerran ei. Miksi ei? No koska YLEn naruja nykivien agenda on vaientaa vapaa sana ja Suomen kansa muiden EU maiden tapaan. Onneksi on brexit, Puola ja Unkari. Toivotaan, että Suomenkin pojjaat ja siskot pikkuhiljaa heräis puolustamaan itseään ja läheisiään. On tyhmyyttä kieltää ne vaistot, joita luonto on evoluution kautta meille antanut. Eli toimi, kuten vaistosi sanoo, äläkä sen mukaan mitä joku median narrilauma yrittää sanella. Hiphei :)
"Suomalainen on ryzzän ja ihmisen risteytys." - Martti Innanen, (1931 - 2014).
Mistä Sirpan lempinimi "Mursu" tulee, ei hänellä ole mursun syöksyhampaita.
Kiljutiinu sirpa on omaishoitaja äidilleen muistaakseni . Kehu telsussa aikoinaan kuinka jouhevasti homma hoituu Brysselistä huolimatta.
Tuskin enää nykyään.
Paino on hänen oma asiansa, mutta ydinvoima kysymys ei.
Emme ole lähettäneet häntä Brysseliin vastoin Kokoomuksen linjauksia ydinvoimasta.
Hänen ei kuulu vastustaa ydinvoimaa.
Aika kallis yhden asian kannattaja
kokkareiden kokardina siellä,
kansalaisten elättinä.
Kuka pietikäisen on piirtänyt ?????????????????
Vastuu on niillä, jotka ovat tuon läskikasan mepiksi äänestäneet.
Syy Sirpa tädin läskeihin voi löytyä täältä.
Byrsselissä lähellä kenkämiestä (schmann) löytyy tämä rafla, syö 30 kybällä niin paljon kuin jaksat
https://www.pampas.be/home-englisch?lightbox=dataItem-j5i0dcjr
Olen pari kertaa bongannut hännet siellä ahmimassa.
Kyllä julkisessa asemassa olevan ihmisen pitäisi olla edustavan näköinen.
Ainakin minä olen sitä mieltä.
Mulle taas tärkeämpää on se, mitä ne sanoo:-)
EU vaalimainoksessa Sirpan kuva oli otettu ylhäältä päin, niin että läskejä ei näkynyt.
Mielestäni mainos oli täysin harhaanjohtava ja antoi edokkaasta väärän kuvan.
Possu ahmii suojatyöpaikassa lihapatojen äärellä itsensä tonnikeijuksi!
Toisaalta ihmettelen kuka sekoomuspuolueesta äänestää häntä, voi onko hän ovela desantti sekoomuksen sisällä ?
vastaava tapaus, toinen tonnikeiju on tuo Vartijjjainen.
Paljastuuko tästä vielä ovela possujen juoni ?
Joo ei uskoisi, pelkästään ulkonäöllä hän aikanaan pääsi eduskuntaan. Nätti vaalea nainen.
Soppii hyvin suomen resitentiksi, eiköhän pojat äänestetä
joo puhevian perusteela Sirpalla on edellytyksiä.
en kuitenkaan itse lähtisi antamaan ääntäni hänelle, mutta jos vastassa olisi homo-Pekka joutuisin äänestämään Sirpaa.
kahdesta pahasta on valittava väemmän haitallinen.
Päädyit rikosrekisterin omaavaan ennemmin?
Ainakin Raamatussa sanotaan, että " Ei ole yhden yhtäkään synnitöntä". Mitä virkaa siis on maallisella tuomiolla, kun monesti syytön tuomitaan, ja syyllinen päästetään vapaaksi, hehehe. Totuus ei pala tulessakaan.
Häpeän olla suomalainen kun näen tuon valaan telkkarissa...
Älä häpeä suomalaisuutta vaan
sitä, että tää aika on päästänyt
ammattitaidottomat pullasorsat pelleilemään
sinne vain omaa etuaan.
Suomalaiset et pidä unionista, eivätkä koe meppejä tarpeellisiksi,
ne on siellä sorsina nostamassa itselleen palkkaa.
Siinä koko unionista saatava hyöty.
Pietikäinen on 10 materiaalia mepiksi,
ahneus näkyy, syövä, juova ja raha kelpaa.
Oma mukavuus ennenkaikkea,
kehtaa oleilla ja pysyä siellä maamerkkinä.
Ei hävetä käyttää järjestelmää hyväkseen ,
itsensä edustaja.
Puhuu vakuuttavsti SUURILLA punatuilla huulillaan.
Tukkonen ääni on toisten mielestä sexy.
Suuri koko on osa uskottavuutta ja auktoriteeittä.
Ruinaa rahoitusta, liikkuu raha edellä, kuten kaikki tuon osaamistason päättäjät.
Ei sovi kasvisruokamannekiiniksi, sen sijaan HK:n sinistä vois päästä mainostamaan.
Brysselin viroissa, kukaan ei voi irtisanoa laiskaa meppiä
vaikka söis vaan suklaatia kaiket päivät,
eikä tekis mitään.
Sit laittaa huulipunaa ja menee antamaan lausuntoja ja olemaan läsnä.
Meniköhän huulipunat edustuskuluihin?
Viisi vuotta putkeen voivat mepit maata ja syödä ökyliksalla.
Rattijuoppous lihottaa sen Sirpa on kokenut ! Myös miehen pula vie naisen kuin naisen syöksykierteeseen oman kehonsa suhteen >>>>>>>>>> Tigo-Tigo...
Syä vaan Sirpa reilusti ja ota ruakaryypit väliin, ei sitä tartte näläkääsenä siälä istua . Nämä jotka täälä huutaa notta hommaa mannekiinikroppa eivät oo itte saaneet mitään elämässään aikaan.
Rasvaimua on monenlaista :-)
Sirpa vaikuttaa ja on vaikuttunut
Luulisi jo evp rattijuoppoa hävettävän oma paskamahaisuus ja pyrkisi vain piiloon julkisuudelta , kosteaan luolaan loppuelämäkseen.....on saanut niin paljon pahaa jo aikasekseen..................hyi !
Tietokilpailu: MEP jolla on ruho kuin sialla, naama kuin porsaalla ja opportunistin maailmankatsomus?
Tosiaankin tämä meppi näyttää ihan istumaan nostetulta porsaalta. Pullea ruho ja lyhyet sorkat, ja vielä ne punaseksi maalatut huulet
Kyllä siellä eu.ssa ruoka ja häppä maistuu,ilmaista kun on.
Meiltähän tämä käy, ihmisten dissaminen ulkonäön perusteella, kun olemme kaikki normaalipainoisia, absolutisteja ja hyvät elämäntavat omaavia. Niinkuin Hitlerkin oli.