Onko Tampere mormonien kaupunki

"Se on moron" huudahduksia kuulee jokainen päivä
kaikkialla Tampereella, olenkin miettinyt onko Tampereella MAP-kirkon salainen tukikohta. Jos näin on, niin Jumalaa pelkäävän kristityn olisi parasta kiertää kyseinen kaupunki kaukaa, ettei tapahtuisi tartuntaa tähän vara-ameerikkalaisuuteen.
5354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mää Tapanikin oon saanu sielt' vaikutteita, ku mää nääs kävin koulua siäl. - En mee takuuseen osaanks sanoo enää kaikkee just sillai, ku on Tampereella tapana. Mää kun en käyny tota kouluukaan siäl ku neljä vuatta. Mut mormoni must tuli ja sellasena kans pysyn, ellei miäli ihan pahast horjaha.

Äänestä
  • Tarkoittaa enkeli Moronia.

    Äänestä

kyllä siellä on paljon mormoneja!!

Äänestä
  • Siitähän tuossa vitsissä oli kyse.

    Äänestä

Ei voi muuta sanoa kun että jatka samaan malliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AnttiV.Piiterinen kirjoitti:

"Se on moron" huudahduksia kuulee jokainen päivä
kaikkialla Tampereella, olenkin miettinyt onko Tampereella MAP-kirkon salainen tukikohta. Jos näin on, niin Jumalaa pelkäävän kristityn olisi parasta kiertää kyseinen kaupunki kaukaa, ettei tapahtuisi tartuntaa tähän vara-ameerikkalaisuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu