USA:n omat terroristit

Anonyymi

Näyttäisi siltä, että USA:n omat kotoperäiset terroristit hakkaavat mennen tullen kaikki islamilaiset harrastelijat. Samanlaisia raukkamaisia massamurhaajiahan ne ovat. Usein kiihkouskovaisia "kristittyjä" ,mikä on aivan yhtä paha kuin "kiihkouskovaiset" islamistit. Tai rasisteja. Toivottavasti tällaisia amerikkalaisia ei hakeudu Suomeen maahanmuuttajiksi. USA muutenkin niin sairas maa, että emme kaipaa yhtäkään maahanmuuttajaa sieltäpäin. Väittävät myös olevansa kotoperäisiä amerikkalaisia vaikka eivät sellaisia olekaan. Eivät edes intiaanit oikeastaan. USA:ssa ei asutusta juuri lainkaan 10-15 000 vuotta sitten. Lähes kaikki amerikkalaiset maahanmuuttajia viimeisten 300 vuoden aikana. Joka ikinen. Useimmat euroopasta. Loput afrikasta ja kauko-idästä. Ja Suomestakin lähti 1900-luvun alussa 850 000 elintasopakolaista Kanadaan ja USA:han. Esim. presidentti Trumpin suku tulee Hollannista. Eli hänen pitäisi palauttaa itsensä sinne ja vaimonsa Ukrainaan mistä taas hän tuli. Sai amerikan kansalaisuuden vasta 2006. Ei voi laskea amerikkalaiseksi. Vai mitä?
Jos mennään historiassa riittävän pitkälle taaksepäin, ei täälläkään Suomessa ole oikeita kotoperäisiä suomalaisia vaan me tulemme osittain itäeuroopasta ja osittain lännestä ja etelästä (Unkari). Tehkääpä sukututkimus niin yllätytte. Kaverini, joka on vannoutunut nuorisoperussuomalainen teki sellaisen ja joutui huomaamaan että hänellä on puolalais-juutalainen tausta (isoisoisä). Toinen tausta oli riikinruotsalainen. Siihen loppui puhe aidosta kotoperäisestä sukujuuresta.
Ehkä saamelaiset voisivat olla aidoimpia "suomalaisia". Olivat täällä ensin. Eikö niin?
Mutta onko sillä väliä. Omasta mielestäni kaikki täällä syntyneet ja myös täällä ainakin 20 vuotta asuneet ovat täysin suomalaisia riippumatta taustoista.

1

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä näistä maailman maista luulet saavasi parhaan kohtelun ulkomaalaisena:
      1) USA
      2) Saudi-Arabia
      3) Suomi
      4) Venäjä
      Jokainen maa näistä on rikas. Ajatellaan että sinä olet köyhä ja tarvitse asuinpaikkaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      169
      2703
    2. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      7
      2676
    3. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      105
      2524
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      170
      2309
    5. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      78
      2109
    6. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      138
      1968
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      58
      1675
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1624
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1617
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      84
      1301
    Aihe