Näyttäisi siltä, että USA:n omat kotoperäiset terroristit hakkaavat mennen tullen kaikki islamilaiset harrastelijat. Samanlaisia raukkamaisia massamurhaajiahan ne ovat. Usein kiihkouskovaisia "kristittyjä" ,mikä on aivan yhtä paha kuin "kiihkouskovaiset" islamistit. Tai rasisteja. Toivottavasti tällaisia amerikkalaisia ei hakeudu Suomeen maahanmuuttajiksi. USA muutenkin niin sairas maa, että emme kaipaa yhtäkään maahanmuuttajaa sieltäpäin. Väittävät myös olevansa kotoperäisiä amerikkalaisia vaikka eivät sellaisia olekaan. Eivät edes intiaanit oikeastaan. USA:ssa ei asutusta juuri lainkaan 10-15 000 vuotta sitten. Lähes kaikki amerikkalaiset maahanmuuttajia viimeisten 300 vuoden aikana. Joka ikinen. Useimmat euroopasta. Loput afrikasta ja kauko-idästä. Ja Suomestakin lähti 1900-luvun alussa 850 000 elintasopakolaista Kanadaan ja USA:han. Esim. presidentti Trumpin suku tulee Hollannista. Eli hänen pitäisi palauttaa itsensä sinne ja vaimonsa Ukrainaan mistä taas hän tuli. Sai amerikan kansalaisuuden vasta 2006. Ei voi laskea amerikkalaiseksi. Vai mitä?
Jos mennään historiassa riittävän pitkälle taaksepäin, ei täälläkään Suomessa ole oikeita kotoperäisiä suomalaisia vaan me tulemme osittain itäeuroopasta ja osittain lännestä ja etelästä (Unkari). Tehkääpä sukututkimus niin yllätytte. Kaverini, joka on vannoutunut nuorisoperussuomalainen teki sellaisen ja joutui huomaamaan että hänellä on puolalais-juutalainen tausta (isoisoisä). Toinen tausta oli riikinruotsalainen. Siihen loppui puhe aidosta kotoperäisestä sukujuuresta.
Ehkä saamelaiset voisivat olla aidoimpia "suomalaisia". Olivat täällä ensin. Eikö niin?
Mutta onko sillä väliä. Omasta mielestäni kaikki täällä syntyneet ja myös täällä ainakin 20 vuotta asuneet ovat täysin suomalaisia riippumatta taustoista.
USA:n omat terroristit
Anonyymi
1
190
Vastaukset
- Anonyymi
Missä näistä maailman maista luulet saavasi parhaan kohtelun ulkomaalaisena:
1) USA
2) Saudi-Arabia
3) Suomi
4) Venäjä
Jokainen maa näistä on rikas. Ajatellaan että sinä olet köyhä ja tarvitse asuinpaikkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2665321- 624448
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1204291- 513710
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363667Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest443610Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv402840- 242708
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202626SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo692445