naisia kohtaan. Onko poikatukkainen vähän "puolinainen"?
https://www.nainen.com/tutkimus-miehet-ovat-ritarillisempia-pitkahiuksisia-naisia-kohtaan/
https://www.nainen.com/tutkimus-miehet-ovat-ritarillisempia-pitkahiuksisia-naisia-kohtaan/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Empä tiedä, lyhythiuksiset on aika hottiksia..
En yhtään ihmettele. Toki on olemassa naisia, jotka ovat hyvän näköisiä hiusten pituudesta huolimatta. Mutta moni nainen on paremman näköinen pitkillä hiuksilla.
Mulla on sellainen neuvo teille pojille että kehottakaa tyttöystävänne laittamaan hiukset nutturalle tms, niin näette ovatko he oikeasti kauniita, silloin näkee kaulan ja niskan. Moni tyttö on kaunis pitkä tukka alhaalla, mutta sitten kun se on poissa peittämästä poskia, korvia, niskaa ja kaulaa, niin huomaa ettei se nyt niin kaunis ookaan.
Raamattu kehoittaa naisia käyttämään pitkiä hiuksia, jotka ovat hänelle kuin huntu.
Miehille Raamttu kehoittaa käyttämään lyhyitä hiuksia.
Kyllä pitkät hiukset naisilla on kauniimmat ja naisellisemmat.
Lyhyt hiuksinen nainen haluaa olla ns poikatyttö :(
Jeesuksellakin oli pitkä tukka.
Mitä valokuvaa olet ziikannut?
Miten on käänteisesti - naiset tykkää myös varmaan pitkätukkaisista miehistä jos ei yhtä paljon kuin pitkistä miehistä lyhyillä hiuksilla, mutta kaljuista ei kai niin paljoa?
Onko pitkä tukka siis miehellä "naismaista", jos lyhyt "poikatukka" naisella ei olisi naisellista?
Aika turhaa maalailua ja sukupuolittamista!
No jos on lyhyeksi kynitty violetti fleda naisella,niin on takuuvarma lepakko tai telaketjufemakko hyi.Ylen sääkiltsi Kotakorpi on upea nainen nam.
Miten ne muslimit näkee nätin valita? Silläkö ne on iskeneet silmänsä meikäläisiin, eikä tarvitse valita..... säkissä.