Yrittäkää nyt vain sopeutua hyvät ihmiset:
https://www.youtube.com/watch?v=aIWaP2n8afQ
Rasistinen matkustaja?
16
<50
Vastaukset 16
- Anonyymi
Kuljettajatyyppien vaihtumisesta saamme kiittää entistä ministeriämme Anne Berneriä.
- Anonyymi
Matkustaja yritti kulkea pummills.
Kiristi kuskia antamaan rahat takaisin, mutta tämä ei antanut kiristyksen tehota.- Anonyymi
Opettle kirjoittamaan ja katso video.
- Anonyymi
Oliko toi kuski Husu? Ullatus ullatus!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Opettle kirjoittamaan ja katso video.
Opettlen kyllä. Matkustaja oletti sovitun hinnan pitävän ja pyysi vaihtorahaa. Oletko sinäkin pakolainen, vai et muuten vaan ymmärrä?
- Anonyymi
"Ethän sinäkään noin tyhmä ole? Ethän?"
Saimme näemmä tähän vastauksen. Pahoittelen tilannettasi. - Anonyymi
Kannattaa ottaa puukko mukaan jos näiden hottentottejen kyytiin menee, siinä heille oikea summa josta ei tarvitse antaa vaihtorahaa.
- Anonyymi
Stadi on täynnä näitä ullatus ullatus kuskeja.... Alla tackar Berner!!!
- Anonyymi
Inte jag...
- Anonyymi
Sääliksi käy. Mutta eihän tämmöisestä pidemmän päälle mitään tule. Jos tutkisi miten kommentoisi, pitäisi tietää kauanko kuski oli ollut maassa ja tilaisuus oppia kieltä. Alkuna saattoi olla kielellinen väärinymmärrys eli laiskuus opetella kieltä. Matkustaja puhui lähinnä kameralle mutta todennäköistä että kuski lupasi kyydin kolmellakympillä mutta vaati ylimääräistä. Kuski hermostui eikä osannut antaa periksi selvässä asiassa ja tässä on SE haitta. Aikoi rahastaa työnantajan tietämättä. Onko firman omistaja matu eikä maksa kyllin palkkaa? Kai hän sentään laskea osasi sen verran.
- Anonyymi
Hinnaksi oli sovittu 35 € ja asiakas antoi kaksi kaksikymppistä ja odotti saavansa vitosen vaihtorahaa.
Tähän kuski ei suostunut.
Näin minä tuon ymmärsin.- Anonyymi
Vitut noin mennyt. Hinnaksi oli sovittu 35 e ja asiakas antoi 40 e sekä luuli että saa sopimuksen mukaan takaisin 5 e. Kuski ei suostunut vaan vetosi siihen että, "kato miten paljo minä olen ajanut".
Miksi puolustelet väärässä olevaa? Oletko itse matu vai suvakki? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vitut noin mennyt. Hinnaksi oli sovittu 35 e ja asiakas antoi 40 e sekä luuli että saa sopimuksen mukaan takaisin 5 e. Kuski ei suostunut vaan vetosi siihen että, "kato miten paljo minä olen ajanut".
Miksi puolustelet väärässä olevaa? Oletko itse matu vai suvakki?Luepa kommentti uudestaan, niin huomaat hänen olevan ihan samaa mieltä kanssasi! ;-)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luepa kommentti uudestaan, niin huomaat hänen olevan ihan samaa mieltä kanssasi! ;-)
Kakskymppiä se anto.
Oli valmistautunu kuvaamaa, että sai si kuskin filunkilla näyttämään syylliselt.
Vihaan ja inhoan islamia sekä kaikkea paskaa mitä se edustaa.
Tämä on täysin laillista.
Vielä.- Anonyymi
Ei uskalla enää taksia tilata kun ei tiedä mitä tapahtuu. Vanha sairas sukulaiseni kulki ennen paljon taksilla kyläilemässä. Hän ei uskalla enää kulkea missään. Kaduilla ei voi kulkea ainakaan iltaisin ja taksi voi olla ihan mikä vaan ugabuga.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901766
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,40941- 81916
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56821- 60668
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69620Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te53578Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19571Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38556- 21547
