Suomen veronmaksajat

Kustantaa jälleen monenko sadan Suomessa lomailevan lennot kävelemään mekan ympäri sen 7 kertaa. Ja kukemaan koraania. Nämäkin varat pitäisi miuluimmin antaa esim. Hurstin leipäjonoon sekä korjata Suomalaisten terveydenhoito !
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ainakin 300 lennätetty , tieto Seutulasta

Äänestä

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006199676.html

Ihmetystä herättää tuokin kirjoitus. Jos ei ole koskaan henkilökohtaisella tasolla esimerkiksi (näitä maahan massoittain muuttaneita) somaleja Suomeen halunut vaan mätä hallitus on päättänyt sen kansalta kysymättä... niin miksi pitäisi jotenkin hyväksyä niiden täällä oloa? Totta kai heidän tulee olla kiitollisia maahan pääsystä eikä niillä pitäisi olla oikeutta kritisoida samalla tavalla kuin kantasuomalaisella. Heillä on paluun mahdollisuus, siellä ei ole enää sotaa siellä voi käydä lomalla...sinne voi myös muuttaa pysyvästi ja lähteä rakentamaan omaa kotimaataan. Eiköhän se toteudu vielä joku kaunis päivä kun ns. taikaseinä suljetaan ja erityisiä maahanmuuttajille myönnettyjä tukia leikataan ja heidät tipautetaan samalle tasolle tuissa kuin kantasuomalainen. Ne on useimiten vain etujen perässä täällä ei ne muuten suomesta välitä onhan se jo nähty, miten vaikeaa sopeutuminen on... sen sijaan jatkuvia vaatimuksia kuin meidän pitäisi sopeutua heidän alkukantaisiin tapoihin ja kulttuuriin, ei se niin mene. Sopeutukaa tai palatkaa sinne mistä olette tulleetkin, paluun mahdollisuus on olemassa kaiken aikaa. Ei Hussein sinuakaan ole Suomeen pyydetty tai haluttu, mikset palaisi sinne mistä tulit. Tuo vain lisää ajatuksia teistä Hussein ei toivottuna "unwanted" henkilönä mitä julkaisit. Näin se käytännössä menee. Media nyt yrittää sekottaa pakkaa suuntaan ja toiseen mutta noin niinkuin käytännössä.

Äänestä

veroja voi aina korottaa ja lisää porukkaa haetaan parhaillaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kustantaa jälleen monenko sadan Suomessa lomailevan lennot kävelemään mekan ympäri sen 7 kertaa. Ja kukemaan koraania. Nämäkin varat pitäisi miuluimmin antaa esim. Hurstin leipäjonoon sekä korjata Suomalaisten terveydenhoito !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu