Haluaako Saatana tai onko tähän mennessä paholainen manipuloinut lapsia tekemään tahtonsa mukaisesti? Onko nykyajan lapset epäkunnioittavia vanhempiansa kohtaan. Varastavatko lapset muiden omaisuutta. Tekevätkö lapset tekoja jotka ovat vasten Jumalan tahtoa?
Onko Saatana saanut nykypäivän lapset oman hallintavallan alle?
6
65
Vastaukset
- Anonyymi
Lasten käytös heijastaa vanhempien asenteita. Ne taas saavat sytykettä maailmallisista asioista. TV.n ohjelmat ja uskonnon opetuksen muutokset on syynä.
Ihmiset toimivat, kuten Raamatussa on sanottu, luopumus tulee ja on jo tullut. Kirkkokin opettaa ja toimii vastoin Jumalan tahtoa. Pitäisi tehdä parannus.
Lapset ovat alttiita sekä hyvän, että pahan seuraamiselle. Siksi heitä kuuluu opastaa oikealle tielle. - Anonyymi
Nykylapset ei onneksi ole enää pelkkiä uhreja uskonnollisen painostuksen alla. Lapsikin tajuaa aiempien sukupolvien olleen väärässä uskonharhoissaan. Hienoa että uskaltavat nousta vanhempiaan vastaan.
- Anonyymi
Nykyään on paremmin kuin 100 vuotta sitten.
- Anonyymi
Riippuu vanhemmista mitä lapset tekevät, vanhemmilta perittyä.
- Anonyymi
Mitä lie syntejä niillä puhtoisen oloisilla sitten onkaan joiden lapset eivät käyttäydy kuin vanhemmat.
- Anonyymi
Harhailija eksyi kelasta. Kihiset ja sihiset petosta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1217475Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26584857Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243184Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381327- 501325
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e931204Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1441132Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi55983Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27873Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50864