Maassa maan tavalla

Shortseja käyttäneitä vapaaehtoistyöntekijöitä uhattiin mestauksella Marokossa – kolme naista palannut kotiin

Paikallinen opettaja kehotti mestaamaan naiset.

Vapaaehtoistyöleirin järjestäjät ovat vahvistaneet tapauksen.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b706b3f5-6703-41d0-ba57-cd7457a74dcc
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Rasistista menoa. Paljaat koivet pahoittaa mielen koska ne kuuluvat länsimaiselle eukolle. Eivät suvainneet vaikka olivat auttamassa. Mitäs punavihreät tästä anti-monikulttuurista? Olivatko paikallisia persuja kenties?

Äänestä
  • Älä sotke persuja, jotka vastustanut aina islam, tähän.

    Vihervassarisvekomaanit ne täällä hyssyttelee.

    Äänestä

EI SAA ANTAA PELOLLE VALTAA!

Äänestä

Kilistäkää avaimia, muuten mutua!

Äänestä

rasismia, maan tapoja pitää kunnioittaa. Muuten lähtee pää.

Äänestä

Tuossa kohtaa pitäisi sanoa heipat

Äänestä

Norjassa natsit murhaavat.

Äänestä
  • murhaavathan haittamaahanmuuttajatkin vai oletko unohtanut otamäen tapauksen?

    Äänestä

Milenkiintoista, että Belgia lähettää 15-17 vuotiaita sinne vapaaehtoistöihin, rakentamaan teitä ja yleistä infraa....ja NE uhkaa kaulankatkaisulla koska rakentajilla (nuorilla) on shortsit jalassa.

MITÄ niiden omat lähettiläät tekee euroopassa?
Ja uhkaillaanko niiden ananaspäitä kaulan katkaisulla
jos/ kun ne raiskaa tai riehuu kännissä jossain?

Äänestä

jaahan, sensuuri on valoa nopeampaa

belgia lähettää sinne 15-17 vuotiaita nuoria rakentamaan ja
niitä uhkaillaan koska ne käyttää shortseja

MITÄ tapahtuu niiden ”läheteille” euroopassa
jos/ kun erehtyvät *** rikosten poluille.

Äänestä

Hienoa että tämä uutinen julkaistiin varoituksena maailmanparantajille.

Äänestä

Belgia siis lähettää vielä melkein lapsia shortseissaan rakentamaan marokkon infraa? Sieltä taas lähtee aikuisia jätkiä eurooppaan, mutta ei rakentamaan vaan hajottamaan.

Äänestä
  • Ne on nuo lapset kysyttyä tavaraa tietyissä piireissä....

    Äänestä

  • Eikö heille voinut laittaa sopivia työvaatteita mukaan? Eihän Suomessakaan taida olla montaakaan työpaikkaa, missä shortsit on työasuna, ehkä uimarannan valvojalla tai marjanpoimijoilla tms. ne käy, muttaei rakennuksilla tai tietyömailla joissa turvallinen pukeutuminen on ehdoton.

    Äänestä

  • laiskaa porukkaa kun eivät kehtaa itse teitään rakentaa

    Äänestä

vaihto-oppilaat ja
vaihto-oppilaat

Äänestä

vihervasemmiston ihannoima monikulttuurisuus ei toimi kun yhteen suuntaan,kehitysmaista eurooppaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Shortseja käyttäneitä vapaaehtoistyöntekijöitä uhattiin mestauksella Marokossa – kolme naista palannut kotiin

Paikallinen opettaja kehotti mestaamaan naiset.

Vapaaehtoistyöleirin järjestäjät ovat vahvistaneet tapauksen.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b706b3f5-6703-41d0-ba57-cd7457a74dcc

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu