Konkurssiko Suomen ainoa tie?

Nyt saadaan taas seurata viikkotolkulla budjetin veivausta, kun ruvetaan nostelemaan bensiinin ja viinan hintoja.
Sopivaa näpertelyä merkonomille.

Isompien vahinkojen välttämiseksi olisi syytä järjestää pikaisesti uudet vaalit. Nythän siellä häärää miehistön jäsen ja aliupseeri (ylimatruusi ja vääpeli) ylikukkoina oksalla. Toinen vielä uhittelee puolustusvoimien komentajallekin.

Mihin tällainen meno vielä johtaa?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/04947d75-017c-431d-8d73-b4e3a8269d71
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Suomi on jo tuhoutunut. Kiittäkää suvakkeja siitä.He mahdollistivat kaikki lastenraiskauksetkin.

Äänestä
  • Sinä jaksat päästellä lapsellisia möjäytyksiäsi.

    Edellinen oikeistohallitus otti yli kymmenkertaisen määrän pakolaisia yhdellä kertaa vuonna 2015.

    Kepun, Perussuomalaisten ja Kokoomuksen hallituksen maahanmuutto-ohjelman laatijana oli muuan Halla-Jussi.

    Haukut ihan väärä puuta.

    Äänestä

Tuollainen uhittelu on täysin tarpeetonta ja lapsellista ja osoittaa arvostelukyvyn puutetta varsinkin kun kyseessä on pääministerin asemassa oleva henkilö.

Äänestä

Valtio ei voi mennä konkurssiin. Ei vaikka ottaisi velkaa kuinka paljon. Ei valtion tarvitse velkojaan maksaa jos ei halua.

Äänestä

Sovitaan jako kummasta päästä leikataan. Lyö sää viikatteella keskelle.

Äänestä

Budjettia väännetään ja liikenneministeri Marin, SDP, miettii, miten voitaisiin estää polttomoottoristen käytettyjen autojen tuonti Ruotsista. Tänä vuonnahan tuonti tulee olemaan n. 65.000 kpl, kun uusia tuodaan n. 100.000 kpl.

Ruotsalaiset myyvät vanhat autonsa Suomeen, kuten suomalaiset ennen Neuvostoliiton aikana Ladat itään.
Tämä kuvastaa Suomen ja Ruotsin talouden ja elintason eroa, kuten myös Suomen ja koko Länsi-Euroopan eroa ja samalla myös päättäjien suhtautumisen eroa tavalliseen kansaan.

Äänestä

Suomen konkka oli jo selviö vuonna 1999 kun liityttiin natsieurooppaan...kukaan ei vaan viitsinyt kuunnella niitä jotka sanoivat,ei.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt saadaan taas seurata viikkotolkulla budjetin veivausta, kun ruvetaan nostelemaan bensiinin ja viinan hintoja.
Sopivaa näpertelyä merkonomille.

Isompien vahinkojen välttämiseksi olisi syytä järjestää pikaisesti uudet vaalit. Nythän siellä häärää miehistön jäsen ja aliupseeri (ylimatruusi ja vääpeli) ylikukkoina oksalla. Toinen vielä uhittelee puolustusvoimien komentajallekin.

Mihin tällainen meno vielä johtaa?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/04947d75-017c-431d-8d73-b4e3a8269d71

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu