Iisebelin porttohenki

Jotkut miehet fanittaa seurakunnassa ja kadulla naisia joilla ei ole juurikaan vaatetta. Miltei alastomana kuljetaan. Naiset johdattavat miehet turmioon iisebelin porttoina. Me miehet pukeudumme aina asiallisesti Mutta naiset pukeutuvat kuin prostitutiossa.

Jumala haluaa naisen pukeutuvan kainosti muotoja piilotellen. Mekon tulee olla iso ja laaja. Huiviin pukeutuminen on asiallista. Tukka nutturalla.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tänä päivänä saastaisuus ja jumalattomuus on lisääntynyt. Koskee myös miehiä ja naisia.
Roomalaiskirje 1:24
Sentähden Jumala on heidät, heidän sydämensä himoissa, hyljännyt saastaisuuteen, häpäisemään itse omat ruumiinsa,

Äänestä

Mauno+Mattilalla+on+taas+kuvauksia+sivuilla+an+huonoista+naisista.+Suuri+osa+tuotannosta+painottuu+naisiin.+Miehen+raamatullinen+rooli+on+raskas+koska+miehen+tulee+antaa+henki+tarvittaessa+naisia+puolustaessa..+Miehelle+on+paljon+vaatimuksia.+Miksei+puhuta+miehen+uhrautumisvaatimuksista+ja+velvoitteista?+Mies+tarvitsee+opastusta+koska+tekee+paljon+rikoksia+siis+raiskaa+tappaa+ja+murhaa+ja+vangeista+95%+on+miespuolisia.+Miksi+nettievankelistoilla+joita+on+useita+kohteena+on+naisasiat+iisepeleineen+ja+alistusriitteineen.+Fogusoikaa+miehiin.

Äänestä

Miäs. Mikä miäs? Miesten vuoksi naiset pukeutuvat paljastavasti. Miehet yhtyvät näihin tyttöihin, naisiin. Kun heihin on monta kertaa yhdytty, monien eri miesten toimesta, he muuttuvat miesten mielessä näiksi iisebeleiksi. Näin miehet ovat itse aiheuttaneet ongelman itselleen, toteuttaessaan käytännön hillittömyyttään.

Äänestä

Aloittajan, "silmänsä ovat täynnä haureutta eivätkä saa kylläänsä synnistä".

Äänestä

Nykyajan naisissa on porttohenki. Riittää kun katsoo kaupungin katukuvaa. Puhtaus ja nöyryys on naisista kadonnut, tilalle on tullut riettaus ja ylpeys.

Äänestä
  • Minä ihastelen mielelläni sellaisia naisia. Ne saavat haluni heräämään ihanasti.

    Äänestä

Hijabit pakollisiksi myös kristityille naisille, etteivät johdata kiusaukseen. Varmuuden vuoksi naisille siveysvyö ja miehille munalukko.

Äänestä

Onneksi on niin upeita miehenkomistuksia kstukahvilat täynnä näun kesäisin, että voi lepuuttaa heissä silmiään. Ei tahdo saada kylläänsä katselemisesta, miksi he korostavat kapeaa lantiotaan liikaa? Entä upeaa niskaansa liian hyvällä parturoinnilla ? Tumma parransänki pitäisi kieltää. Kyllä heidän tulisi näyttää kompostista nostetuilta, etteivät viettelisi naisia varsinkaan kesärusketuksissaan.

Äänestä

Hugo Bossin puvut tulisi kieltää, hienot sikarintuoksut unohtaa samoin italialaiset käsintehdyt kengät. Miesten tulisi käyttää lidlin t paitoja ja varustelekan maastohousuja, etteivät olisi viettelykseksi. Onneksi seurakunnissa naiset ovat turvassa juuri näistä syistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jotkut miehet fanittaa seurakunnassa ja kadulla naisia joilla ei ole juurikaan vaatetta. Miltei alastomana kuljetaan. Naiset johdattavat miehet turmioon iisebelin porttoina. Me miehet pukeudumme aina asiallisesti Mutta naiset pukeutuvat kuin prostitutiossa.

Jumala haluaa naisen pukeutuvan kainosti muotoja piilotellen. Mekon tulee olla iso ja laaja. Huiviin pukeutuminen on asiallista. Tukka nutturalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu