Efexor ja alkoholi

niin tarkoitus olisi lauantaina ottaa oikein kunnolla alkoholia, miten on kannattaako ottaa tabletin sekä lauantaina, että sunnuntaina?
3737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lääke ohjeen mukaan.mutta omasta kokemuksesta sanon ettei alkoholia.ollenkaan.
mulle tuli "kokeilusta" niin paha paikka,että raitistuin kokonaan.
ethän sinä kuitenkaan usko,kirjoita sitten jälkeenpäin miten kävi.

Äänestä
  • Kerroppa tarkemmin?

    Äänestä

syönyt Efeä kaksi vuotta ja ottanut monet kännit sinä aikana. Ei mulle ole tullut mitään sivuvaikutuksia Efestä viinan kanssa. Mun annos on 225 mg/vrk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sakuuu kirjoitti:

niin tarkoitus olisi lauantaina ottaa oikein kunnolla alkoholia, miten on kannattaako ottaa tabletin sekä lauantaina, että sunnuntaina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu