Jos hussein pitää SDPn lindmanin nöyristelevää puhetta hirveimpänä kuulustelua missä on ollut, niin tervemenoa vaan takas sinne mistä on tullut.
Onko hussein tullu tänne pakolaisena?
Anonyymi
12<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Positiivista on se, ettei hussein ole "Husu" eikä sunni.
Hänen vanhempansa on lähteneet pakolaisiksi silloin kun Hussein oli vielä lapsi.
Pakolaisuus voi olla valettakin, kun ottaa huomioon nyt syntyneen luottamuspulan.
Jos kyseessä olisi ollut PerusSuomalainen, olisi hänet jo tuomittu vähintään koviin sakkoihin ja vankeus tuomio lisäksi.
Mutta kun kyse on vassaripunikista, selviää pikku " nuhteluilla " .
Huijari koko tyyppi.
Sosdemeissahan näitä lelurameja näyttää riittävän ja luottamusta myös "vääräuskoiselle kafferille valehtelu on ihan suotavaa"
Hyvä esimerkki miten tällaiset tyypit ujuttautuu vallan ytimeen. Näistä on varoitettu, myös mamut Suomessa ovat itse varoittaneet, mutta hullut demariämmät, se on sairaus se monikulttuuriuskonto, mielen vakava sairaus.
Hullut demariämmät, sinä tiivistit sen hyvin. Voiko surkuhupaisempaa porukkaa olla kuin demariämmät???
"Al-Taeen perhe tuli Suomeen kiintiöpakolaisina Valkeakoskelle marraskuussa 1993,[17] josta perhe muutti pääkaupunkiseudulle Vantaalle, asuen ensin Koivukylässä ja sitten Myyrmäessä. Myyrmäessä al-Taeen isä perusti itämaisten elintarvikkeiden kaupan ja jatkoi oppositiotoimintaa Saddam Husseinia vastaan.[17]"
Wikipediasta
Eikös se Al-taaeee esiintynyt omien sanojensa mukaan "pakolaisleiriltä pelastettuna" nytkö sekin oli kaikki pelkkää valetta
En tiedä, mut somalit joutas.. takaisin kotiinsa.
Presidentti Koivisto oli viisas mies, kun hän suhtautui negatiivisesti tänne tuleviin somaleihin. Ikään kuin aavisti, mihin se aikaa myöten johtaa.