Li kusetti äänestäjiään:
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/a7437b2d-4491-4fea-ba5a-b592182b61e3
Taisi Lille tärkeintä olla salkku ja ryyppykaveriensa palkkaaminen avustajan virkaan.
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/a7437b2d-4491-4fea-ba5a-b592182b61e3
Taisi Lille tärkeintä olla salkku ja ryyppykaveriensa palkkaaminen avustajan virkaan.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tavallista kommareille, odotitko jotakin muuta?
En, mutta 24000 ilmeisesti odotti.
Audin takapenkki on ihmeellinen paikka siellä istuessaan nämä kansanpissattajat unohtavat kaiken lupaamansa.Toivottavasti samppakaljaa imiessään unohtavat tuon ilmastohörhöilynsäkkin alkaa jo puuduttamaan moinen sonta.
Tuskin kuitenkaan koska ilmastohörhöilyllä saa selkääntaputuksia silmäätekevien kekkereissä Brysselissä ja Pariisissa.
Noh pojat, olkaa huoleti. Suomessa on vihdoin asiat alkaneet järjestymään. Edelliset porvarihallitukset on saattaneet maan todella surkeaan kuntoon, ja nyt vihdoin aletaan tekemään työtä kansan ehdoilla.
Persut tosin toivovat edelleen pääsevänsä uudestaan hallitukseen, kun edellisellä kerralla omat ministerit teki oharit. Tottakai sellainen vituttaa, mutta sellaisia ne persu-ministerit ovat. Siksi: kiitos ei persu-ministereille.
Eipä hätää, täältä ulkomailta on kiva katsoa kun romahdatte raiskaajien kanssa siellä vasuri suomessa ja kovaa vauhtia.
Kerropa missä maassa elät niin voidaan tehdä todellinen vertailu matujen määrässä.
Minä elän Unkarissa ja täällä on hyvä.
Siellä ei ehkä ole matuja, mutta puoli miljoonaa mustalaista.
Hyväuskoisia hölmöjä kusetetaan aina?
Onko mahamme saapunut uudet opit ja uusi hallitsija, eli Maduro ja kim son un? Aiankin näyttää siltä.
Kommari on aina ollut se joka pettää ja työpaikallakin ennen kaikki luottamusmiehet oli kommereita jotka sitten takanapäin juorusi pomoille kaikki työntekijöiden sanomiset.
On se peräsuomalaisilla nyt niin vaikeeta, kun itse olivat Sipilän hallituksessa vetämässä Suomen opiskelijoiden ja yliopistojen asemaan kateuksissaan alas.
Rinteen hallitus kuitenkin tulee nostamaan yliopistojen, koulutuksen tasa-arvoisuuden ja opiskelijoiden asemaa toisin kuin perussuomalaiset hallituksessa olleessaan.
On se peräsuomalaisille hirveän katkeraa, että meillä onkin nyt oikea ja oikeudenmukainen opetusministeri eikä mikään oikeistion papukaija ajamassa alas koulutusjärjestelmäämme!
Li on paras opetusministeri aikoihin!!!
Paitsi että Li jakoi avustajilleen eli ryyppykavereilleen ammattikorkeakouluille tänävuonna tarkoitetut rahat.
32milj.€ avustajille 70milj.€ kehitysapurahoitukseen lisää.V...t jostakin koulutuksesta Li:n mielestä,se oli nyt vain sellaista vaaliliturgiaa.
Normi kommari syö aina muiden ansaitsemasta kuormasta,lojaali aatetoverille niin kauan kuin itse saa enemmän hyötyä .
Suomen koululaitos maailman parhaine Pisa-mittaustuloksineen oli maailman huippua ennen kuin paskaa alkoi tulvia rajan yli!
Miten tämä juttu liittyy Li Anderssoniin? Budjetti on valtiovarainministerin heiniä.
Tavoitteeseen päästään vaalikauden aikana.
Koska opetusministeri jakoi ryyppykavereilleen 30 miljoonaa, jotka oli varattu tänä vuonna jaettavaksi ammattikorkeakouluille. Koulut jäivät kuitenkin nuolemaan näppejään.
Ai mitenkö liittyy Anderssoniin? Pitääkö vääntää rautalangasta.
Andersson oli suuna päänä oppositiossa jatkuvasti möykkäämässä koulutuksesta leikattujen rahojen perään kyselytunnilla ja muualla.
Ja hänhän on nyt opetusministeri, pitääkö vielä perustella lisää?
Tämän hallituksen alku on kierompaa touhua kuin edellisen jo nyt vaikka ovat juuri saaneet salkkunsa.
Näkee että on alkoholisti, silmäpussit, ja hytkyy puhuessaan epävarmuudesta. Ja ministeri! Tällasta on vaan suomessa, venäjällä ja ugandassa.
Olen katsonut samaa. Voi olla jokin muukin huume kuin alkoholi.