SIELUTON SATANISTI JOUTUU IKUISEEN HELVETTIIN!

Anonyymi

Sieluton on itse tiensä valinnut ja joutuu ikuiseen HELVETTIIN! Ei tule annihilaatiota, VAIN IKUINEN HELVETTI JA VAIN SATANISTEILLE ELI TEILLE!

7

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OK.

      🦵🏾Arschmann🦵🏾

    • Anonyymi

      Minkä takia ne sinne helvetti in joutuu?

    • Anonyymi

      No onhan se sinulle varmasti kerrottu, että sieluttomuuden tien valinneet (kuten sinä itse) olet ollut tietoinen siitä, että helvettiin joudut. Yksi syy on Yahween kohdistuva hyökkäys (ihan sama minkälainen) ja toinen on vain se rikollisuuden eli pahuuden rajan ylittäminen, kuten sotaan yllyttäminen semmoisin keinoin, että sota syttyy plus ne muut synnit, joita teitte, kuten sielun myyminen saatanalle ja niin edelleen... ei se siitä maksa, se on kusettaja myös verottajalle. Mutta tyhmä se on! Ihan vitun tyhmä. Toisaalta sieluton on vain tyhmänilkeä eli joutuu kanssa sinne helvettin, jonka Yahwe loi... Se on ikuinen ja siellä se hitlerikin on. Mutta hauskaa loppuelämää sinne sieluttomille, emme tapaa enää koskaan! Btw Kuopion ankkurinne soi ja Kuopion vaaka on jo pahasti kallellaan, että siitä johtuu jos pyörrytääääää!!

    • Anonyymi

      Uskovilla sellainen on, ainakin pelottelevat sillä muita kanssaihmisiä.. Todellisuudessa se on hyvin lähellä ja moni huomaakin elävänsä helvetissä.
      Saahan sitä uskoa, mutta totuus maailmankaikkeudesta ja ulottuvuuksista jää useimmille meistä elinaikana selviämättä.
      Monille elämä on vain lasten kasvattamista aikuisiksi, nauttimista sekä kärsimistä ja uhrauksia.

    • Anonyymi

      Onhan se kiva tuomita ihmisiä sellaiseen paikkaan mitä ei ole olemassakaan. Helvetti käsitys ei ole alunperin ollut raamatussa. Juutalaisilla ei helvettiä ole, vain kadotus josta voi päästä pois jos katuu tekojaan aidosti. Helvetti on tullut raamattuun heprean sanasta " gehenna" mikä oli muinoin moolokin palvonta paikka missä uhrattiin jopa lapsia tuleen ja myöhemmin gehennasta tuli eräänlainen "ei uskovien" hautuu paikka ja kaatopaikka.
      Helvettillä pelottelu on ollu vuosien ajan erittäin tehokas massan hallinta väline varsinkin lapsia kohtaan .
      Ajatelkaa nyt tuota logiikkaa : " tottele niin pääset taivaaseen, jos et joudut helvettiin "
      Raamatussakin jobin kirjassa saatana sai luvan koetalla jobia ja se on perua juutalaisuudesta missä saatana on jumalan kanssa yhteistyössä ja saatanalla on lupa koetella ihmisä ja johtaa heitä harhaan ym.
      Toora, Raamattu ja Koraani ovat kaikki Aabrahamilaisia uskontoja joilla on sama sukujuuri, mutta tarinat ja käsitykset ja tulkinnat ovat muuttuneet vuosien varrella muovaten nämä kirjat erilaisiksi ja omanlaisiksiin.
      Ja eikö siellä raamatussa Jeesuskin sano että se joka on synnitön, niin heittäköön ensimmäisen kiven?
      Miksi uskikset on niin fanaattisia ja tuomitsevia? Eläkää vapaata elämää pari vuotta, tutustukaa ihmisiin, uskointihin , kulttuureihin ja tieteeseen. Voisi teidänkin maailmankuva vähän suurentua.

    • Anonyymi

      Katsohan kättäsi, se sininen piste haisee. Se on Helvetistä sinulle. Kyllä Helvetti on todellinen, ei sen kieltäminen auta. Ihan yhtä hyvin voisin sanoa, että sinua ei ole olemassa. Sinä et näe helvettiä, koska se on piilotettu sinulta tahallisesti.

      Amore Green, Amokhe!

      • Anonyymi

        Harhoihin on olemassa lääkkeitä. Kannattaa käydä lääkärin juttusilla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      40
      5220
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      160
      2743
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2262
    4. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      80
      1804
    5. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      25
      1780
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      37
      1761
    7. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      0
      1710
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      91
      1583
    9. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1505
    10. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1458
    Aihe