Sieluton on itse tiensä valinnut ja joutuu ikuiseen HELVETTIIN! Ei tule annihilaatiota, VAIN IKUINEN HELVETTI JA VAIN SATANISTEILLE ELI TEILLE!
SIELUTON SATANISTI JOUTUU IKUISEEN HELVETTIIN!
7
82
Vastaukset
- Anonyymi
OK.
🦵🏾Arschmann🦵🏾 - Anonyymi
Minkä takia ne sinne helvetti in joutuu?
- Anonyymi
No onhan se sinulle varmasti kerrottu, että sieluttomuuden tien valinneet (kuten sinä itse) olet ollut tietoinen siitä, että helvettiin joudut. Yksi syy on Yahween kohdistuva hyökkäys (ihan sama minkälainen) ja toinen on vain se rikollisuuden eli pahuuden rajan ylittäminen, kuten sotaan yllyttäminen semmoisin keinoin, että sota syttyy plus ne muut synnit, joita teitte, kuten sielun myyminen saatanalle ja niin edelleen... ei se siitä maksa, se on kusettaja myös verottajalle. Mutta tyhmä se on! Ihan vitun tyhmä. Toisaalta sieluton on vain tyhmänilkeä eli joutuu kanssa sinne helvettin, jonka Yahwe loi... Se on ikuinen ja siellä se hitlerikin on. Mutta hauskaa loppuelämää sinne sieluttomille, emme tapaa enää koskaan! Btw Kuopion ankkurinne soi ja Kuopion vaaka on jo pahasti kallellaan, että siitä johtuu jos pyörrytääääää!!
- Anonyymi
Uskovilla sellainen on, ainakin pelottelevat sillä muita kanssaihmisiä.. Todellisuudessa se on hyvin lähellä ja moni huomaakin elävänsä helvetissä.
Saahan sitä uskoa, mutta totuus maailmankaikkeudesta ja ulottuvuuksista jää useimmille meistä elinaikana selviämättä.
Monille elämä on vain lasten kasvattamista aikuisiksi, nauttimista sekä kärsimistä ja uhrauksia. - Anonyymi
Onhan se kiva tuomita ihmisiä sellaiseen paikkaan mitä ei ole olemassakaan. Helvetti käsitys ei ole alunperin ollut raamatussa. Juutalaisilla ei helvettiä ole, vain kadotus josta voi päästä pois jos katuu tekojaan aidosti. Helvetti on tullut raamattuun heprean sanasta " gehenna" mikä oli muinoin moolokin palvonta paikka missä uhrattiin jopa lapsia tuleen ja myöhemmin gehennasta tuli eräänlainen "ei uskovien" hautuu paikka ja kaatopaikka.
Helvettillä pelottelu on ollu vuosien ajan erittäin tehokas massan hallinta väline varsinkin lapsia kohtaan .
Ajatelkaa nyt tuota logiikkaa : " tottele niin pääset taivaaseen, jos et joudut helvettiin "
Raamatussakin jobin kirjassa saatana sai luvan koetalla jobia ja se on perua juutalaisuudesta missä saatana on jumalan kanssa yhteistyössä ja saatanalla on lupa koetella ihmisä ja johtaa heitä harhaan ym.
Toora, Raamattu ja Koraani ovat kaikki Aabrahamilaisia uskontoja joilla on sama sukujuuri, mutta tarinat ja käsitykset ja tulkinnat ovat muuttuneet vuosien varrella muovaten nämä kirjat erilaisiksi ja omanlaisiksiin.
Ja eikö siellä raamatussa Jeesuskin sano että se joka on synnitön, niin heittäköön ensimmäisen kiven?
Miksi uskikset on niin fanaattisia ja tuomitsevia? Eläkää vapaata elämää pari vuotta, tutustukaa ihmisiin, uskointihin , kulttuureihin ja tieteeseen. Voisi teidänkin maailmankuva vähän suurentua. - Anonyymi
Katsohan kättäsi, se sininen piste haisee. Se on Helvetistä sinulle. Kyllä Helvetti on todellinen, ei sen kieltäminen auta. Ihan yhtä hyvin voisin sanoa, että sinua ei ole olemassa. Sinä et näe helvettiä, koska se on piilotettu sinulta tahallisesti.
Amore Green, Amokhe!- Anonyymi
Harhoihin on olemassa lääkkeitä. Kannattaa käydä lääkärin juttusilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501999
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3081191Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.83999- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 52809
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756- 71754
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44701