SIELUTON SATANISTI JOUTUU IKUISEEN HELVETTIIN!

Anonyymi

Sieluton on itse tiensä valinnut ja joutuu ikuiseen HELVETTIIN! Ei tule annihilaatiota, VAIN IKUINEN HELVETTI JA VAIN SATANISTEILLE ELI TEILLE!

7

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OK.

      🦵🏾Arschmann🦵🏾

    • Anonyymi

      Minkä takia ne sinne helvetti in joutuu?

    • Anonyymi

      No onhan se sinulle varmasti kerrottu, että sieluttomuuden tien valinneet (kuten sinä itse) olet ollut tietoinen siitä, että helvettiin joudut. Yksi syy on Yahween kohdistuva hyökkäys (ihan sama minkälainen) ja toinen on vain se rikollisuuden eli pahuuden rajan ylittäminen, kuten sotaan yllyttäminen semmoisin keinoin, että sota syttyy plus ne muut synnit, joita teitte, kuten sielun myyminen saatanalle ja niin edelleen... ei se siitä maksa, se on kusettaja myös verottajalle. Mutta tyhmä se on! Ihan vitun tyhmä. Toisaalta sieluton on vain tyhmänilkeä eli joutuu kanssa sinne helvettin, jonka Yahwe loi... Se on ikuinen ja siellä se hitlerikin on. Mutta hauskaa loppuelämää sinne sieluttomille, emme tapaa enää koskaan! Btw Kuopion ankkurinne soi ja Kuopion vaaka on jo pahasti kallellaan, että siitä johtuu jos pyörrytääääää!!

    • Anonyymi

      Uskovilla sellainen on, ainakin pelottelevat sillä muita kanssaihmisiä.. Todellisuudessa se on hyvin lähellä ja moni huomaakin elävänsä helvetissä.
      Saahan sitä uskoa, mutta totuus maailmankaikkeudesta ja ulottuvuuksista jää useimmille meistä elinaikana selviämättä.
      Monille elämä on vain lasten kasvattamista aikuisiksi, nauttimista sekä kärsimistä ja uhrauksia.

    • Anonyymi

      Onhan se kiva tuomita ihmisiä sellaiseen paikkaan mitä ei ole olemassakaan. Helvetti käsitys ei ole alunperin ollut raamatussa. Juutalaisilla ei helvettiä ole, vain kadotus josta voi päästä pois jos katuu tekojaan aidosti. Helvetti on tullut raamattuun heprean sanasta " gehenna" mikä oli muinoin moolokin palvonta paikka missä uhrattiin jopa lapsia tuleen ja myöhemmin gehennasta tuli eräänlainen "ei uskovien" hautuu paikka ja kaatopaikka.
      Helvettillä pelottelu on ollu vuosien ajan erittäin tehokas massan hallinta väline varsinkin lapsia kohtaan .
      Ajatelkaa nyt tuota logiikkaa : " tottele niin pääset taivaaseen, jos et joudut helvettiin "
      Raamatussakin jobin kirjassa saatana sai luvan koetalla jobia ja se on perua juutalaisuudesta missä saatana on jumalan kanssa yhteistyössä ja saatanalla on lupa koetella ihmisä ja johtaa heitä harhaan ym.
      Toora, Raamattu ja Koraani ovat kaikki Aabrahamilaisia uskontoja joilla on sama sukujuuri, mutta tarinat ja käsitykset ja tulkinnat ovat muuttuneet vuosien varrella muovaten nämä kirjat erilaisiksi ja omanlaisiksiin.
      Ja eikö siellä raamatussa Jeesuskin sano että se joka on synnitön, niin heittäköön ensimmäisen kiven?
      Miksi uskikset on niin fanaattisia ja tuomitsevia? Eläkää vapaata elämää pari vuotta, tutustukaa ihmisiin, uskointihin , kulttuureihin ja tieteeseen. Voisi teidänkin maailmankuva vähän suurentua.

    • Anonyymi

      Katsohan kättäsi, se sininen piste haisee. Se on Helvetistä sinulle. Kyllä Helvetti on todellinen, ei sen kieltäminen auta. Ihan yhtä hyvin voisin sanoa, että sinua ei ole olemassa. Sinä et näe helvettiä, koska se on piilotettu sinulta tahallisesti.

      Amore Green, Amokhe!

      • Anonyymi

        Harhoihin on olemassa lääkkeitä. Kannattaa käydä lääkärin juttusilla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe