Kysymys jeesuksesta

Jos huomattaisiin&todistettaisiin että jeesus elää niin peruutettaisiinko pääsiäisloma?
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi pääaiäisloma pitäisi peruuttaa ?
Kaikki Jeesukseen uskovat tietävät, että Hän elää. Raamatun sana ja uskovissa asuva Pyhä Henki sen todistavat.

Äänestä
  • meidän firmassa otataan siis pääsiäisloma pois kaikilta uskovaisilta. Takautuvasti 2000:n vuoden ajalta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


U-87 kirjoitti:

Jos huomattaisiin&todistettaisiin että jeesus elää niin peruutettaisiinko pääsiäisloma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu