Sataako helsingissä tänään vielä rankasti?

Vai onko tuo sää vain liioittelua? Mitä veikkaatte? Ihan hyvältä näyttää nyt sää ulkona.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei suomessa sada rankasti, viemärit on vaan taas mitoitettu ..tuix

Äänestä

Sää muuttuu välillä varsin nopeastikin. Kostean hiostavaa tuo on, ainakin hikoilevalle keski-ikäiselle naiselle. Uskoisin, että sääennuste osuu oikeaan, eli uusi saderintama saapuu. Tosin sääennusteiden osuvuus on viime vuosina ollut ihan samaa, kuin olisi kristallipalloon katsonut.

Äänestä

Venäläiset ovat testanneet koko viikon Suomen puolustuskykyä ja heikkoja kohtia. Tietoverkon kaataminen oli yksi testi ja osittain siitä seurauksena vaikutus ilmaston muutokseen testata kuinka paljon vettä voidaan Helsinkiin laskea vuorokaudessa kun kyse on näkymättömän myrkyn levittämisessä ja kemiallisessa sodankäynnissä

Äänestä

Sade jää suurimmaksi osaksi Suomenlahdelle ja Viron puolelle. Tallinnan tulvii, ei Helsinki. Terv. poppaukko

Äänestä
  • Ähäkutti, keleen metro. Painu suohon koko hesa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vai onko tuo sää vain liioittelua? Mitä veikkaatte? Ihan hyvältä näyttää nyt sää ulkona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu