Mukuloita ei enää kasvateta

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kait ne näitä ympäristöhuolestuneita koululakkolaisia ole?

Äänestä
  • Niitähän ne. Laiskoja kun ovat niin vapaapäivät kelpaa vaikka millä verukkeella.

    Äänestä

ihaaan kamalia nykyajan nuoret hyh hyh hävetä pittääs, sentäs velekaanen tulevaisuuuskin taattu ja ei osaa yhtään arvostaa

Äänestä

Viherpiipertäjä nykynuoret ovat sikoja roskaamisessa! Sika sentään on puhdas joka ei paikkaansa sotke!!

Äänestä
  • noi roskat on tosi vaikee kerätä..

    Äänestä

Mukulat kasvavat itsekseen, mutta ohjaus uupuu. - Nm. Sanojen sisältö

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mitenkään.Roskataan ja .. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006215260.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu