Eli melko kotoiseksi tapauksesksi kääntyy tämäkin pikku hiljaa. Turha syytellä ainakaan maahanmuuttajia.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006216524.html
"Poliisin mukaan maanantaina iltapäivällä kävi ilmi, että toisella epäillyllä on Ruotsin ohella myös Suomen kansalaisuus."
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006216524.html
"Poliisin mukaan maanantaina iltapäivällä kävi ilmi, että toisella epäillyllä on Ruotsin ohella myös Suomen kansalaisuus."
Vastaukset 47
Vanhimmat
Molemmat ovat jotain 1960-luvulla Trollhättaniin Saabbitehtaalle töihin lähteneiden "mähösten" jälkeläisiä. Bamlaavat finskiä bra. Olivat Suomessa kuin kotonaan.
Algren & Lindgren Co
Eivät olleet romaneja.
varttimoraaneja taisivat olla
Hauskaa vaan, kun saa taas tästäkin yksittäistapauksesta, syyttää omaa sukuaan.
No voi harmi. Olisin halunnut öyhöttää ja vouhottaa mamukriittisesti.
t. persu
Eipä hättäillä, nehän ovat ruåttalaasten kannalta mamuja.
Pääasia että saatiin etukäteen haukkua kaikki matut maanrakoon.
Voivat toki hyvin olla suomalaissyntyisiä, mutta se että toisella on Suomen kansalaisuus ei automaattisesti tee häntä suomalaiseksi. On yhä edelleen mahdollista, että kyseessä on maahanmuuttajaperheen poika, jonka perhe on aluksi asunut vuosia Suomessa ja saanut Suomen kansalaisuuden ja oppinut puhumaankin Suomea ja sitten myöhemmin perhe on muuttanutkin Ruotsiin asumaan. Koska perheen jotkut sukulaiset saattavat edelleen asua Suomessa, on heillä edelleen kontakteja Suomeenkin. Tämä vaihtoehto tuli vaan mieleen, kun media puhuu koko ajan henkilön olevan Suomen kansalainen, mutta ei sano suoraan hänen olevan etnisesti suomalainen.
Granholmin veljekset taisi olla asialla. Ihan ruotsalaissyntyisiä kantaruotsalaisia, joilla on suomalaistaustaa. Toisella veljeksistä on Suomen kansalaisuus. Äijät ovat tunnetusti veljeilleen Pohjoismaisessa vastarintaliikkeessä. On hyvin luultavaa, että heillä on yhteyksiä Suomen vastarintaliikkeeseen, Suomen sisuun ja muihin persujen äärioikeistolaisiin hangaround-klubeihin.
Höpö höpö, mopojengiin yhteyksiä eli huumeita ja muita rikoksia.
Ja onneksi eno, sentään saatiin kiinni pikku rötöksistään.
Granholm ei ole ihan supisuomalainen nimi mutta mikä järki ja motiivi tässä teossa oli?
Onkohan sukua hokijätkä Granlundille? Silloin saattaisi kyseeseen tulla esim. hokivarusteiden salakuljettaminen.
Mustalaisilla on tuon tyyppisiä sukunimiä!
Suomessa on omasta takaa rikollisia. Kysynkin aloittajalta, että pitääkö sitä rikollisuutta tuota ulkomailta ehdointahdoin haittamaahanmuutolla lisää? Te suvakit tasan tarkkaan tiedätte että tulijoiden joukossa on rikollisia, mutta ette välitä. Miksi ette?
Miksi ette välitä?
Suvaitsevaisuus on synonyymi välinpitämättömyydelle.
Niinhän se on. Ei vaan kuulu vastausta kysymyksiini.
Suomessa on omasta takaa rikollisia. Kysynkin aloittajalta, että pitääkö sitä rikollisuutta tuota ulkomailta ehdointahdoin haittamaahanmuutolla lisää? Te suvakit tasan tarkkaan tiedätte että tulijoiden joukossa on rikollisia, mutta ette välitä. Miksi ette?
Voisitteko persujen vihaajat vastata tuohon kysymykseen? Kiitos etukäteen.
Persut on ku 🦊 auton valoissa kun ei olleetkaan ulkomaalaisia.
On myös puhetta että nämä olisi olleet vasureita. Antifalta onnistuu väkivalta.
Antifa vassareita tai matuja. Nehän on samanlaisia väkivaltaisia paskiaisia muutenkin.
Sokean suvaitsevaisen avaus taas.. Ota selvää, ennen kuin kirjoitat, kun et tiedä tai et halua tietää tosiasioita. Ei olleet tekijät suomalaisia vaan taustaltaan ulkomaalaisia ruotsalaisia.. Rikollisia.. Ulkomaalaiset eivät toki ole kaikki rikollisia, mutta rikolliset ovat erityisessä suojeluksessa..Kunnon ihmiset jätetään oman onnensa suojaan..
Fakta on että nämä ei-suomalaiset "ulkomaalaiset ruotsalaiset" puhuvat suomea, ja toisella on myös Suomen kansalaisuus.
Että ei nyt taaskaan Trump/persulla mennyt faktantarkastus ihan putkeen, ei vaikka atomipommilla kokeilisi ratkoa tätä mysteeriä.
Fakta on että vain suvakit öyhöttää ja katselee musujen tekemisiä vaaleanpunaisten lasien läpi. Minä fiksuna persuna pidin alun alkaen todennäköisenä, että ovat ketä tahansa ruotsalaisia joilla yhteyksiä Suomeen.
Ruotsalaiset ja suomalaiset tekee vähän rikoksia maailman mittakaavassa, matut moninkertaisesti, mutta kanta-asukkaidenkin rikokset raaistuu matujen rikosten myötä. Persuihin noita ei suvakkien harmitukseksi yhdistä mikään.
kuvia, jos joku haluu vilasta
https://samnytt.se/svenska-medborgare-misstankta-for-polisskjutningen-i-finland/
Miksi pitää lukea Ruotsin mediasta ensin kaikki ennen kuin Suomen mediasta tai poliisilta nyt puhumattakaan saa yhtään mitään tietoa???
joo huomasin saman , suomen media ja poliisit ei tietoa tiputa.
muualla on jo keissi kasassa
haha aikas keissi kyl ei sit olleet mamui mut ei ns. kantasuomalaisiakaan :D
suvakit ja persut , pieni tauko ja syvä hiljaisuus, NYT
Mutta poliisille suuret kiitokset !
Ammattimaista toimintaa. Työnantaja (veronmaksaja) kiittää ja toivoo pikaista paranemista vakavasti loukkaantuneelle.
Mitäs nää urhot ovat jo tehneet,
kun niistä oli jo aiemmat pidätyskuvat olemassa?
https://mvlehti.net/2019/08/26/porvoossa-poliiseja-ampuneiden-miesten-kuvat-julkaistiin-ruotsin-mediassa/
Siinä kuvat
Eli siis vihervassareita. Ne onkin kunnostautuneet ennenkin väkivallan käytössä. Olishan se pitänyt tietää.
Kovin on kavereilla mustat päät, kyllä sieltä Islamin usko taustalta löytyy. Äiti voi olla pohjoismaalainen, jota on lomareissulla karvaranne päästänyt paljaalla.
En ole eläessäni vihervassarin nähnyt olevan väkivaltainen. Persuja ja muita isänmaallisia vaimonhakkaajia riittää kyllä. Lähipubissa hakataan vielä kaverit ja pari tuntematonta koska eivät olleet samaa mieltä.
Eikös vassarit aloittaneet sisällissodan? Oletko seuraillut näitä miekkareita viime vuosien aikana? Niissä pullot ja muut roina on satanut isänmaallisten päälle, nimenomaan vasueiden puolelta. Aina on provokaatio tullut punaiselta puolelta. Valkoiset ovat olleet puolustuskannalla. Syy on siinä että ovat yleensä ateisteja. Neuvostoliitto, Pohjois-Korea ja mitä näitä onkaan, nämä ovat esimerkkejä vasureiden "rauhantahtoisuudesta".
Siis vasurit ovat yleensä ateisteja. Heillä se räyhähenki on ikäänkuin verissä kristillisen moraalin puuttuessa.
Uskovaiset (=oikeisto) riehuvat ja tappelevat toisiaan vastaan.
Vasemmisto eli älymystö perustaa kaiken tieteeseen, ei mihinkään satuihin.
Asioista kannattaa mielummin sopia kuin ryhtyä tappelemaan. Se on toki satuolentoihin uskovalle idiootille vaikea ymmärtää.
Uskontokuntiin kuuluvilta tulee ottaa äänioikeus pois.
vasemman puoleinen on narkki
sellissä
oikean puoleinen on mysteeri.
onko se vielä hengissä?
Mikä menee ihmisen elämässä noin pieleen?
Toi on pitkän tien tulos.
Ehkä äiti suomalainen muttei isä ilmeisesti.
Ruotsidemokraattien kannattajissa on paljon näitä mulliturpasuomalaisten jälkeläisiä.
Vanhimman veljen äiti sattunut syntymään Suomessa :DDD
Mahtaako olla vanhimman veljen äiti nyt jossain leirillä, ei tiedä ei?!
Nämä ovat selviä ruotsidemokraatteja, sanovat suomen rotuhygienistit, mitä tahansa. Aitoa persukamaa.
Ai sinä olet joku tietotoimistoko?
Oli siis Viher-Vassari selvästi ja teki suunnitellun hyökkäyksen Persuuntunutta poliisia vastaan