Seuraavassa hallituksessa persut on mukana

kokkarien kanssa, siitä myös alkaa pitkä kausi ettei kommarien vasemmistoliitto siellä istu, eikä sisäsiittoisten rkp.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Neljä edellistä vuotta osoitti sen, että ei enää ikinä PersKeKo hallitusta.
Nyt sen tekemiä hulluja tavallisia ihmisiä rankaisevia lakeja puretaan/muutetaan inhimillisiksi.
Fiksut äänestäjät oppivat kerrasta, kyykyttäjiä ei enää koskaan valtaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kokkarien kanssa, siitä myös alkaa pitkä kausi ettei kommarien vasemmistoliitto siellä istu, eikä sisäsiittoisten rkp.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu