Postin palkat putoavat -50%...

Ei paha.....Montakohan kirjettä katoaa nyt loppuvuonna mikä sisältää jotain vähänkin arvokasta?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ay-spedet nielevät tämänkin kyykytyksen. Ei ihme, että ammattiliiton jäsenmäärä tippuu koko ajan. Tyhjän saa pyytämättäkin.

Äänestä

Takavuosina tälläisestä olisi julistettu jo yleislakko.

Äänestä

Postilla+on+visio!+Kaikki+alemmat+työntekijät+ovatvuoden+parin+päästä+mustia+tai+hiekanvärisiä+halpatyöntekijöitä!+Pääjohtajalle+24%+korotus+82000+€+kuukausiliksaan!

Äänestä
  • Juu, ei noilla orjaliksoilla kukaan vapaaehtoisesti duunia paina.

    Äänestä

Parempi ottaa loparit kun kusetetaan ja varastetaan palkkakin herrojen perseisiin.

Äänestä

Kaikki rahat menevät pääjohtajan palkkaan! Se vaatii niin paljon kun vähentää työntekijät murto-osaan, määrää palkat puoleen ja siirtää pääkonttorin Viroon!

Äänestä
  • Seuraavaksi vaihdetaan työntekijät kiinalaisiin tekemään yhdellä eurolla päivä. Lisäpalveluna mm. mökkien paskahuussin tyhjennys, jonka tekevät samat työntekijät, jotka liikkuvat paikasta toiseen fillarilla. Veloitus 200 euroa, josta pääjohtajalle 199 euroa.

    Äänestä

Posti kuolee ja poistuu historiaan. Yksityiset toimijat jakavat paketti hommat ja paperipostin ja kirjeiden toimittaminen loppuu kokonaan, ei tarvi olla kaksinen ennustaja kun tämän huomaa. Digi ja sähkö korvaavat tämän. Kaikki ihmisten toiminta ja tekeminen menee bittien muotoon ja kansalaisten valvonta on paremmin toteutettavissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei paha.....Montakohan kirjettä katoaa nyt loppuvuonna mikä sisältää jotain vähänkin arvokasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu