Veronmaksajat joutuvat jonottelemaan teillä ja kaduilla turhaan, kun noita tyhjänpäiväisiä elättejä kuljetellaan yksitellen edestakaisin miliisisaattueessa mustilla autoilla. Miksei niitä kuskata kaikkia kerralla bussilla lentoasemalta ja päinvastoin. Voisivat ihan hyvin pitää kokouksensa kyllä jossakin Nurmijärvellä tyhjällä navetan vintillä. Mitään päätöksiä eivät ole saaneet eivätkä saa koskaan aikaan
EU-kokouksista vain kuluja ja harmia
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niinpä, ranskalainen ylpeys estää vieläpä EU-parlamenttikokoukset yhdessä paikassa - Brysselistä pitää muuttaa aina koko konkkaronkan Strasbourgiin - ei toki maksa mittää!
Siinä donitseja kuluu kun pollarit odottelevat Maijassa tien poskessa aina suraavaa puolen tunnin kuluttua tulevaa yhtä autoa saattajineen.
Puoli vuotta hurahtaa tuohon huuhaahommaan eikä hallitus saa mitään aikaan.
Miksei noille järkätä jotain kopteri transferia kentältä finkkutalolle? Olis helvetin nopeeta, turvallisuudeltaan ylivoimainen vaihtoehto ja häiritsis mahdollisimman vähän ketään. Varmaan tulis kansantalouden näkökulmasta kaikkein edullisimmaksi.
Mutta eihän se tällainen varmaan käy kun ei pääse näyttämään kannuksiaan kunnolla alamaisille. Pitää aiheuttaa täärkeyskiimassaan maksimaalinen haitta muille ja päästä ajamaan isolla mustalla bemarilla tyhjällä motarilla poliisisaattuessa kun tavallinen kansa on niin pelottavaa..
Ja nämä EU-kokoukset ovat EPÄVIRALLISIA. Tarkoitus vain on kestittää rikasta EU-eliittiä köyhien suomalaisten rahoilla ja hokea "ollaan ytimessä, hej me tienataan tällä".
EU-rälssiluokka elää makeaa herraelämää ökypalkoillaan ja runsailla eduillaan.
Keskustellaan, ollaan eri mieltä ja ei päätetä yhtään mitään. Voisivat käydä sähköpostikeskusteluja tms.