Boris Johnson koki NÖYRYYTYKSEN parlamentissa

Parlamentti NÖYRYYTTI Boris Johnsonia, joka yrittää väkisin viedä läpi sopimuksettoman Brexitin, jota ylivoimainen enemmistö kansasta vastustaa.

Tässä voi käydä niin, että Johnsonin örvelöinnin takia Brexit peruutetaan KOKONAAN! Ja kaupanpäällisiksi Johnson saa kengänkuvan perseeseen!
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

mistä teitä punikkeja oikein sikiää?

Oliko sun vanhemmat kokkareita vai
rehellisiä komukoita?

Kuulostat neuvostoliitolta
ja ehkä vähän natsilta.
Mut nehän oli serkusliitto.

Brexit tiimi irtisanoi komukat
SE siellä tapahtui.

Mitä sä kuvittelit sitten?

Äänestä
  • Lopeta juopottelu.

    Äänestä

" jota ylivoimainen enemmistö kansasta vastustaa."

Mikäs selvännäkijä sinä oot? Käsittääkseni britit ovat äänestäneen Brexitin puolesta ja tuossa äänestyksessä ei otettu kantaa onko kyse sopimuksettomasta vai sopimuksellisesta erosta. Onkin jopa todennäköisempää, että enemmistö ois myös tuon sopimuksettoman eron kannalla. EU propagandakoneisto yrittää kyllä kaikin voimin pelotella tuon sopimuksettoman eron vaikutuksilla, mutta kaikki nuo väitteet ovat absurdeja ja valheellisia.

Minä näkisin tuon eilisen pelleilyn ennemminkin vallankaappausyrityksenä ja vieraan vallan intressien ajamisena. Britannian parlamentti on selvästi "maksettu" estämään EU ero. Herääkin kysymys, että kuka on tuon takana. Oiskohan EU eliitti?

Brexit on tuhoisa EUn tulevaisuudelle. Ei väliä tapahtuuko se sopimuksella vai ilman. Briteillä sen sijaan on vielä tuon eron jälkeen toivoa. Ainakaan he eivät enää jotuisi korruptoituneen EU virkamieskoneiston maksumiehiksi!

Äänestä
  • Brittie brexit tiimi teki sen mitä piti,

    Eu sotkeentuu niin törkeästi Brittien asioihin
    pelottaa todella - miten röyhkeää

    Jos saksa kehtais se hyökkäis Britteihin.

    Se on jo tehnyt sen eu sopimuksella ja
    kohtelemalla brittejä törkeästi ero neuvotteluissa

    Tässä toistuu 1940 luku
    eikä suomalaiset edes tajua sitä kun YLE ja IL
    on jauhanu propagandaa vuosi kaudet.

    EU tekee briteille samaa kuin venäjä Ukrainalle.

    Tällainen käytös ei lisää mitenkään positiivista asennetta unioniin.

    Äänestä

  • "Mikäs selvännäkijä sinä oot?"

    Ei tarvitse olla selvänäkijä vaan riittää se, että osaa lukea viimeisimpien mielipidetutkimusten tuloksia:

    https://yle.fi/uutiset/3-10758333

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Mikäs selvännäkijä sinä oot?"

    Ei tarvitse olla selvänäkijä vaan riittää se, että osaa lukea viimeisimpien mielipidetutkimusten tuloksia:

    https://yle.fi/uutiset/3-10758333

    Juu ja nämä YLEn ja muiden EU medioiden masinoimat "mielipidetutkimusten" tulokset on aina oikeassa! :D

    Trumpistakaan ei pitänyt tulla presidenttiä vaan hänen piti hävitä Killarylle selvin äänin. Senhän nuo "mielipidetutkimukset" osoittivat kiistattomasti! Vaaleissa vaan taas sitten tyhmä kansa äänesti väärin eikä ollenkaan EU mafian haluamalla tavalla!

    Tästä syystä koko homman täytyy olla Putinin masinoimaa!

    Äänestä

No miksi tuo "työväki" ei hyväksynyt sitä edellisen pääministerin neuvottelemaa sopimuksellista eroa? Oli kuulemma paras mitä eu salli. Ja nyt pitäisi taas neuvotella sopimus brexit??? Mitä ihmettä nuo yleensä haluaa?

Äänestä
  • Tekisitkö sinä maasi nimissä
    natsien kanssa ”vaan vähän” -sopimuksen?

    Nyt pitää ymmärtää ensin, mikä eu on?

    Äänestä

  • Työväki nimenomaan hyväksyi sen mutta konservatiivit ei

    Äänestä

Mihin on kadonneet ne jotka äänestivät Britit ulos EU,sta? Onko ne peloteltu piiloon ja hiljaisiksi?
Britit eivät pääse koskaan ulos EU,sta, yli 3 v on mennyt äänestyksestä jo ja jatkoaikaa tulee taas.
Englannin kansa kuritetaan kostoksi kaaokseen kun menivät äänestämään noin.
Illuminaatit ja rapparit ( EU) eivät katsoneet hyvällä äänestystulosta ja kiusanteko jatkunee kunnes tulee katastrofi.
On tässä se hieno puoli että Trump saa vähän hengähtää kun Borista hiillostetaan.
Häntähän on jo alettu syyttämään rasistiksi, en vain ymmärrä mistä.

Äänestä

Pölhöpopulistit kuvittelee että kymmenien vuosien aikana tehdyistä sopimuksista kävellään noin vain ulos. Ei ole populistin valeilla rajaa.

Äänestä

Populistit yritti törkeää vallakaappausta ja viedä britit suoraan demokratiasta diktatuuriin, mutta näyttäisi epäonnistuvan surkeasti.

Äänestä

Putin koki taas tappion. Venäläinen kulta on voidellut brexitiä, turhaan.

Äänestä
  • Boris on suosittu vanha venäläinen nimi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Parlamentti NÖYRYYTTI Boris Johnsonia, joka yrittää väkisin viedä läpi sopimuksettoman Brexitin, jota ylivoimainen enemmistö kansasta vastustaa.

Tässä voi käydä niin, että Johnsonin örvelöinnin takia Brexit peruutetaan KOKONAAN! Ja kaupanpäällisiksi Johnson saa kengänkuvan perseeseen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu