Hei! Onko teille tullut sellainen kaipaus että havahutte ja toimintakyky menny alas että haluatte käydä taas esim vain kaupassa? Ja se olisi juhlaa! Siis yhtäkkiä tuli tuo tunne. Tuotaki enemmän havahtuu että vaikka sitä on nuori niin olisipa taas nuori ja terve! :0 ja pääsis hammaslääkäriin rentoutumaan ja kaikki nuo normaalit. Nuo on jollekki erityis ihmisille tuntuu eikä raihnaistuneelle tallaajalle..
Kaipaus elämään
Anonyymi
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Siis silloin kun oli nuori ja hyvässä kaikki se toimiminen siis Hammaslääkäri,Kaupassakäynti, ja sai kokeilla asioita ja erehtyäkkin ja elämä oli ihmeellistä :0 myös taistelu itseään vastaa ja henkinen tie. ihmiset piti mun itsestäänselviä oikeuksia
Heti sen jälkeen kun pahoja asioita tapahtui mulle myös tuo elämä lähti pois.. nyt ihmiset katsoo että Mulla ei ole oikeutta ja kertoi sen myös. "Ei oikeutta terveyspalveluihin".
Jotkut tietävät ja voi lukea ne tietokoneelta mutta ei nyt kaikki tiedä! Mä jäin oman huonon onnen nojaan.. nyt Mulla on ikävä pelkästään kaupassa käyntiä ja hammaslääkäriä. Miten tuollaisia voi muistella haikeudella? Tietty on ikävä sitä hengellistä olo tilaa mutta ensin edes nuo pienet asiat kuitenkin isoja.
Yksi kaveri on ymmärtäväinen muttei voi samaistua kun ei ole käynyt Tämä sama kohtalo