Persujen ja kokoomuksen konservatiivista asevelihallitusta pukkaa!
PS ja KOK dominoivat gallupeja!
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mikään ei muutu Suomessa parempaan suuntaan ennenko persuja on enemmistö eduskunnasta?
Hallitusta pukkaa vasta vajaan neljän vuoden päästä. Siihen mennessä persut ja kokpanssit ovat munanneet itsensä jo useaan kertaan. Persut on saattanut jakautua jopa rasisteihin ja ex-kepulaisiin. Jälkimmäiset ovat voineet loikata jopa kepun eduskuntaryhmään.
Porvarienemmistöisiä hallituksia ehti ollakin miltei 20 vuotta. Aika huonoon jamaan saivat siinä ajassa Suomen. Onneksi nyt on vasemmistohallitus, joka pitää pienen ihmisen puolia.
Sen 20 vuoden aikana Suomesta tuli YK:n mukaan maailman onnellisin kansakunta, ja pisa-tutkimukset ynnä muut kansainväliset mittarit osoittavat Suomen olevan kaikilla aloilla kärjessä.
Aika huonoon kuntoon siis joo porvarit saivat tämän maan... BUUAHAHHAHAA!!!
Vain mieleltään sairaat rosvot äänesävät Kokoomusta. Vain muutoin mieleltään sairaat äänestävät muita kuin persuja.
Kokkareet ja persaukset ovat samaa oikeistopaskaa. Hajussa on ainoastaan pieni vivahde-ero.
Kukaan järkevä ihminen ei halua äänestää persukuplassa elävää perussuomalaista.
Kyllä se kupla vielä poksahtaa hajalle.