Sininen Tulevaisuus tulee syömään vielä pahasti persujen tulosta seuraavissa kunnallis- ja eduskuntavaaleissa. Sininen Tulevaisuus valvottaa Tri Halla-ahoa öisin.
Sininen Tulevaisuus on piikki persujen perslihassa
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Juu se tulee käymään juuri noin.
Ei mitään pelkoa
Tri Halla-aho pyrkii saamaan kaikki "eksyneet lampaat" takaisin omaan laumaansa, kuten Sampo Terhon ja Jussi Niinistön, sekä Simon Elon. Sitten kaikki olisivat taas yhtä ja samaa persuperhettä. Timo Soinille annetaan oikeutetusti PS:n kunniapuheenjohtajan arvonimi.
Molskis sanoi Eemeli.
Ai loikkari siniset?
Ne ovat jo unohtuneet, kukaan ei muista loikkari sinisiä.
Mahtoi äänestäjiä vituttaa, kun äänestämänsä loikkasivat.
Tällöin kaikkien lakien ja järjen mukaan valtakirja ei ole enää voimassa ja loikkari ei voi edustaa kuin itseään.
Ihme, ettei hallitusta kaadettu.
Oikeusvaltio Suomi ei ainakaan ole, se on selvä tämän tapauksen johdosta.
Punatulkut liandersson ja sinimulkut soini tulevat etenemään kuin tuulispää historian roskatynnyriin jossa valmiina odottaa Kremlin luomus Kepu jolla ei ole edes ryhmää EU-parlamentissa kun siellä ei ole Kremlin eikä maalaisten puolueita muita
Sinisten vappu 2018
Puhemies Terho puhuu, ei ainuttakaan kuulijaa kameramiesten lisäki
https://img.ilcdn.fi/wHDSbyPUgxOT32qYZh_ArBPDC-A=/338x0:5671x4000/full-fit-in/612x/img-s3.ilcdn.fi/cc391037ecdc4298399852c74ce2dfe8426e3c932fa150dd92a7059551b9e02f.jpg
Joo ja lehmätkin lentää.
Aivan järjetön ajatus.
Sinisten tulisi lakkauttaa puolueensa, elleivät ole sitä jo tehneet.
Saa nähdä, kuinka hyvin entiset Siniset ovat poliittisen itsemurhansa tehneet. Tuskin kukaan kannattaa heitä enää ensi vaaleissa.
kansa ei halua sinisiä sosialisteja taakakseen
sininen piikki on aloittajan pepussa
Hah, hillotolppa-Soinoko siellä? Hah!