Tänään on yrittäjien päivä. Tänään teidän pitää yrittää!!!
Tiedoksi uskovaisille!
7
140
Vastaukset
- Anonyymi
Uskovaisten on tänään tärkeää yrittää pysytellä järkevyyden tiellä ja yrittää välttää uskomasta taikauskoisiin hömpötyksiin.
Uskovaiset ru koilee Jumalaa yrittämään heidän puolestaan.
Jumala vastaa, ettei yrittäminen onnistu kun AY-Herra sen Häneltä estää
"Ole vaikka Jumala, poeka. mutta MINÄ OLEN AY-Pomo ja Herrana määrään sinuakin....."Oletko koskaan kokeillut rukoilla toteemipaalulta mitään?
Se näet on yhtä turhauttavaa kuin rukoileminen Jumalalta.
Asenna olohuoneesi nurkkaan tukki pystyyn ja kirjoita siihen Herra.
Sitten sinullakin on Herra kotona HAAH HAAAH HAAAAA!!!
- Anonyymi
Tämäkin keskustelu on ilmeisesti tarkoitettu pilkkaamaan Pyhää Jumalaamme. Teillä on tasan kaksi vaihtoehtoa,missä vietätte kuoleman jälkeisen iäisyytenne. Olette näköjään valinneet vapaasta tahdostanne mestarinne Luziferin seuran ikuisessa pimeydessä,erossa Jumalan valosta. Me Jeesuksen sovitustyöhön Golgatan ristillä uskovat,saamme kutsun Jeesuksen kotiin, ikuiseen iloon ja rauhaan kuolemamme jälkeen. Jeesus teki pelastuksen teillekin mahdolliseksi, kun tunnustatte Jeesuksen vilpittömästi Herraksenne ja syntienne sovittajaksi.
Herääkö koskaan sinulle sellainen ajatus, että sinua on johdettu pahasti harhaan (harhoihin)?
"Tämäkin keskustelu on ilmeisesti tarkoitettu pilkkaamaan Pyhää Jumalaamme."
En minä pysty pilkkaamaan olemattomia, mutta ihmisten tollopäisyydestä voin sanoa aina jotain. Luziferiiisi en usko, koska en ole pimeä saatananpalvoja kuten sinä.
Valoisuutta sinussa on yhtä vähän kuin mustassa aukossa. Ja "syntinen" toki varmasti olet. En epäile sitä yhtään. Mutta ei tuollaista kukaan ikuisesti jaksa katsella. Voit olla siitä varma!!!"Tämäkin keskustelu on ilmeisesti tarkoitettu pilkkaamaan Pyhää Jumalaamme."
En minä pysty pilkkaamaan olemattomia, mutta ihmisten tollopäisyydestä voin sanoa aina jotain. Luziferiiisi en usko, koska en ole pimeä saatananpalvoja kuten sinä.
Valoisuutta sinussa on yhtä vähän kuin mustassa aukossa. Ja "syntinen" toki varmasti olet. En epäile sitä yhtään. Mutta ei tuollaista kukaan ikuisesti jaksa katsella. Voit olla siitä varma!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505217Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.753010Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2981549Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751184Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok781136Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391114Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611095- 1301082
- 1711054
- 49944