Eipä mulla tuohon mitään lisättävää
Hitler oli vegaani
Anonyymi
1971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Lisään kuitenkin vielä sen verran, että ennen kaikkea se oli kansallismielinen nationalisti ja populisti.
Ehdottomasti katolilainen konservatiivi.
Persukko siiskö oli?
Ohisalosta huokuu vastaava kylmyys.
Hitler oli vihreitten esi-isä.
stalinin ja merkkelin aateveli
Merkel on pahempi. Toisen maailmansodan jälkeen laadukas saksan kansa rakensi nopeasti paikat kuntoon.
Merkel päästi yli miljoona kehitysmaa muslimi miestä maahansa, niistä ne ei pääse eroon.
Merkel täriseekin enemmän kuin Hitler viimeisinä aikoinaan.
Adolf Hitler oli suuri luonnon ystävä ja eläinrakas.
Hän rakasti vaeltelua luonnossa, josta hän sai suurimmat inspiraatiot poliittisille päätöksilleen. Varsinkin Obersatzbergin kauniit maisevat rentouttivat häntä raskaassa luonnonsuojelullisessa työssä.
Myös maaiman rauha oli hänen sydämellään tärkeänä, hän julistikin 1938 rauhan maaimaan tuhanneksi vuodeksi. Jo aikaisemmin hän useaan kertaan ilmoitti, että hänen johtamansa maa haluaa vain rauhaa.
Tärkeintä oli kuitenkin luonnonsuojelu ja eläinten oikeuksien puolustus. Hän loikin Saksaan maaiman tiukimmat luonnonsuojelulait, joiden rikkomisesta rangaistukset olivat liki yhtä ankarat kuin nyky-Suomessa pienestä ylinopeudesta.
Hitler oli myös erittäin hyvää pataa lähi-idän islamilaisjohtajien kanssa.
Oliko yhtä hyvää kuin persut on olleet hakaristilippua heiluttelevan pohjoismaisen vastarintaliikkeen edustajien kanssa, kun ainakin yhteisiä marsseja ja ampumaleirejä on pidetty?
Korkeintaan vegetaristi, eikä kuulema aina kieltäytynyt uuden isänmaansa eteläsaksalaisesta herkusta, baijerinwurstistakaan. ; )
Hitler oli vihreämpi kuin Ohisalo. Osasi olla filmeissä lempeän näköinen lapsille, toisin kuin Ohisalo.
Ja narkomaani, oliko ensimmäisiä viherpipertäjiä saksasda ?
Mielenkiintoinen yksityiskohta historiasta, Stalin oli lihansyöjä: https://www.is.fi/ruokala/uutiset/art-2000000984804.html
Onko Ohisalokin vegaani?
Paitsi sen et somalit ei ole 30-v viittinyt sopeutua, tehdä töitä ja maksaa veroja, eikä kaikki edes opetellut kieltä....
Somalit oli ratkasu työvoimapulaan 🖒
Epäilen tuota, liian fiksu vegaaniksi. Todennäköisesti söi salaa lihaa.
Valehtelet. Ei mulla muuta.