Kanki "rosvo" Kaikkonen

On siinä pojalla meriitit. Hyvä jos tulee valituksi. Sen jälkeen kepu ei enää petä :-D Saa persut vielä 10 pinnaa lisää kannatusta.
250
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huuta ja kiijottaa kansaa tv ssä kuin adol hitler

Kansankihoketta kansalle

1Äänestä

Taparikollinen Kaikkonen istui yli 40:n Nuorisosäätiön taloyhtiöiden hallituksissa.

Hän tienasti näistä vaativista hallituspaikoista enemmän kuin sai liksaa eduskunnasta.Tätä Kanki ei" muistanut".

Kysyttäessä taloyhtiöiden nimiä, Kanki ei muistanut ainuttakaan, koska noita yhtiöitä oli niin paljon.

Taloyhtiöiden kokoukset järjestettin Eduskunnassa veronmaksajien sponsoroimilla kahvittelutuokioilla.

Kun Kaikkoselta loppuivat Nuorisosäätiö businekset, hänet on palkittu lukuisilla hallituspaikoilla erinäisissä valtion lafkoissa !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On siinä pojalla meriitit. Hyvä jos tulee valituksi. Sen jälkeen kepu ei enää petä :-D Saa persut vielä 10 pinnaa lisää kannatusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu