Vihaan suomen televisiota!!!!!

Ei suomessa kannata alkaa seurata mitään hyvää scifi sarjaa. Tähtiportti alkaa, hups tähtiportti loppuu, hups tähtiportti alkaa keskeltä...tehtävä mää alkaa JEEEEE!!! Tehtävä maa loppuu kesken
71442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Muista nyt kuitenkin että alkuperäinen Star Trek sarja ja TNG ovat tulleet kokonaan suomen tv:stä..

Äänestä

oon samaa mieltä, Deep Space 9:ia näytettiin muutan siisonin, sitten pistettiin lappu luukuulle. Voyageria Nelonen näytti YHDEN kauden, toisena vuonna Nelonen näytti ekan kauden uusintana ja jätti sarjaan siihen, JÄRKYTTÄVÄÄ.

Kaikista säälittävintä on kuitenkin se että näitä saippuasarjoja tule 1000000000 vuotta peräjälkeen ja VIELÄ UUSINTOJEN KANSSA VIIKONLOPPUSIN välillä ..mutta AINOA HYVÄ sci-fi sarja Suomen TV:ssä (eli Tähtiportti) lopetetaan ..alkaa oleen sellainen jurppifiilis että löytyy kohta kirveelle töitä!

Äänestä
  • Nelonen näytti Voyageria noin kaksi ja puoli kautta.. Mikä on outoa koska luulisi kanavien edes ostavan kokonaisia kausia.

    Äänestä

muut kaupallisilta kanavilta? Kaupallisilla kansa saa mitä kansa haluaa, siis se enemmistö töllääjistä, mainostajat vaikuttavat ja katsojamäärät mainostajiin.

Yle on toistaiseksi vapaa näistä mainostajista, mutta jostain syystä niukalti se silti scifiä esittää.

Äänestä
  • Voisi veikata että scifi-sarjat, varsinkin Star Trek, ovat aika kalliita varsinkin jos vertaa saippuasarjoihin. Kun niillä on Suomessa valitettavan vähän katsojia, niin tulos on mitä on. Tosin kyllä MTV3 on tehnyt kaikkensa ettei esim Stargatella olisi niitä vähiäkään katsojia. Subilta tulee sentään Farscape ja ihan kokonaan.

    Äänestä

Tulee sentään Farscape joka ensin tuntui ihan onnettomalta sarjalta, mutta sitten minä hurahdin siihen!!!
Star trec fani olen ollut aina - vaikka juurikaan sen huonompaa avaruussarjaa ei ole, mutta siitä huolimatta se on ihan ihana.
Tähtiportista en tykännyt yhtään, se vaan ei sytyttänyt.
Salaiset kansiot oli alussa ihan hyvä, mutta sitten se jotenkin lässähti.
Babylon 5 en koskaan katsonutkaan, ei näkynyt silloin sub TV ( jos se sieltä tuli)
Saisi tulla enemmän skifi leffoja ja sarjoja, tykkään katsella sellaista jossa on mahdollisimman outoja juttuja!!!

Äänestä

Tätä "näytetään ei näytetä aloitetaan keskeltä lopetetaan ja aloitetaan uudestaan alusta uusintana jne jne" tapahtuu nimenomaan sub tv:llä ja mtv3:lla. Eikös bäbyloni tullut kakkoselta?. Ylen kanavilla ei varmaankaan ole koskaan pöljyilty tuolla lailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Scifi-fani kirjoitti:

Ei suomessa kannata alkaa seurata mitään hyvää scifi sarjaa. Tähtiportti alkaa, hups tähtiportti loppuu, hups tähtiportti alkaa keskeltä...tehtävä mää alkaa JEEEEE!!! Tehtävä maa loppuu kesken

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu