Ja HAH HAH, ihan oikein , nykyisiltä pelleiltä pitäisi kieltää myös mopoilla ajelu ja niiden vanhemmilta autoilu senverran idiootti porukkaa pyörii liikenteessä että vielä auto pititäisi saada alle, itse nostaisin ikärajan 18 vuoteen ennen kuin pääsisivät mihinkään moottoriajoneuvon ohjaimiin.!!! vitun jonnet.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b71d80eb-2dec-4c15-8667-a6f27e7a7b0e
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b71d80eb-2dec-4c15-8667-a6f27e7a7b0e
Vastaukset 6
Vanhimmat
Rikkaiden kakaroille on ostettu autot valmiiksi, laki meni persiilleen. Hyvä Marin, teit tosi hienosti kun uskoit eu: ta ja vedit homman stoppiin. Siitäs saivat.
Aivan kuin näille uuteen lakiin valmistautuneille ja uuden auton ostaneille tuli yllätylsenä se, että Suomi kuuluu EU:hun ja se että EU:lla on viime kädessä veto-oikeus Suomen lainsäädäntösuunnitelmiin. Raivoavat nykyisille ministereille, vaikka kärsivät itse omasta tyhmästä päästään. Toivottavasti yksikään näistä raivoajista ei ole missään päättävässä asemassa yhdessäkään yrityksessä, sillä he tekevät pahaa jälkeä näiden yritysten tulevaisuudelle ja työntekijöille tyhmyydellään.
Olisi pitänyt tietää että laki on huonosti valmisteltu,koska se oli Anne Bernerin
ideoima.Taksilaki on myös saman naisen surkea aikaansaannos.
Onneksi poistui politiikasta.
Berner ei edellisessä hallituksessa annettujen näyttöjensä perusteella pysty hahmottamaan omien päätöksiensä käytännön seurauksia. Se on vahingollista mille tahansa julkisen talouden tai yksityisen talouden johtamisjärjestelmälle, kun Bernerin ominaisuuksilla varustettu ihminen pääsee päättämään asioista.
Taas katkeroitunut tarpeeksi ohi mopoajan elänyt. Kunhan mulla on ollut hauskaa, muilla ei tarvi itsekäs ihmisraunia. Jonnejen ohjastamia autoja ei tienpäälle tarvita, mutta mopoilla on paikkansa nyt ja aina yhteiskunnassa vaikka ne meille ikääntyville ovatkin ärsyke. T. 30 kriisi
Muaahahahaha märkäkorvaJONNET,
LOLLOTILOL