Näin se on.
Minä Joohan Paskaman vannon kautta kiven ja kannon, että Venäjän vaalit ovat rehellisimmät koskaan!
Sen todistaa jo 110 % äänestysvilkkauskin.
Ottakaa te Suomessa mallia!
Terkuin
Joohan Paskaman
Minä Joohan Paskaman vannon kautta kiven ja kannon, että Venäjän vaalit ovat rehellisimmät koskaan!
Sen todistaa jo 110 % äänestysvilkkauskin.
Ottakaa te Suomessa mallia!
Terkuin
Joohan Paskaman
Vastaukset 7
Vanhimmat
Emme liity Natoon
Sen kunniaksi! https://vuodatus.net/media/cache/theme_header/theme_header_image/theme_header/5ca3e56ab596dc30238b4567/tumblr_m3pfjrECjB1qg7bmno1_400.jpg
Eiväthän he edes enää yritä teeskennelläkään rehellisiä vaaleja, vaan haistattavat paskat demokratialle.
Sillä lailla...
Onneksi+90+%+oppositiolaisista+ei+päästetty+ehdokkaiksi.
Mitä++vain+110+%+äänestysvilkkaus,+loppuivatko+vaaliviinat+kesken+?
Putlerin+hallinnolta+alkavat+fyffet+olla+vähissä,+mutta+onneksi+pakotteilla+ei+ole+mitään+merkitystä+!
Ihmettelen,+että+miksi+Putler+ottaa+asian+joka+paikassa+esiin+?
Toisaalta+vain+110%:n+äänestysvilkkaus+osittaa,+miten+paljon+parempi+on+heidän+demokratiansa+verrattuna+länteen,+jos+saavutetaan+nippanappa+70-80%.n+lukuja+!
”Täällä Moskovassa äänestysaktiivisuus näyttää jääneen hyvin alhaiseksi, kuten edellisissäkin vaaleissa. Äänestysaktiivisuus jäänee reiluun 20 prosenttiin. Päivän aikana on tullut paljon tietoa vaalivilpistä niin riippumattomassa mediassa kuin vaaleja valvovalta organisaatiolta Golosiltakin, Yle Uutisten Moskovan-kirjeenvaihtaja Erkka Mikkonen kertoo.”
https://yle.fi/uutiset/3-10961176
Heidän demokratiansa???
Kuka viitsii äänestää kun tulos on jo ennalta tiedossa.
Heidän demokratiansa, sen jonka Putini määrittelee, oppisition ehdokkaat vankilaan ja mielenosoitukset lopetetaan väkivaltaisesti.
Vaalivilpillä varmistetaan että ”heidän demokratialla” valitaan oikeat edustajat.