Kansallisen Kiväärikerhon kukkaro kutistuu!

Pj. Wayne LaPierre jo pieree? "NRA:n asema heikentymässä", raportoi aina niin asiallinen Mika Hentunen aamulla. Trumpkin uskaltaa jo ottaa etäisyyttä.
Firma on myös tutkinnan alla dollariensa siirroista.

283 ihmistä kuollut ampumisissa tänä vuonna jo..

https://home.nra.org/
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin sen täytyy olla. Kaikkiaan vuotuisen ampumisen kohteeksi joutuneiden lukumääräksi mainitaan tuolla sivuostolla peräti 113,108 !!
Huh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pj. Wayne LaPierre jo pieree? "NRA:n asema heikentymässä", raportoi aina niin asiallinen Mika Hentunen aamulla. Trumpkin uskaltaa jo ottaa etäisyyttä.
Firma on myös tutkinnan alla dollariensa siirroista.

283 ihmistä kuollut ampumisissa tänä vuonna jo..

https://home.nra.org/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu