kävin puoli vuotta sitten nordic shapessa verisuonen laseroinnissa (poski), jälki hävisi viikossa. Verisuoni ei ollt kokonaan lähtenyt, joten menin uusintaan. Tästä jäi arpi, joka on vielä nyt åuolen vuoden jälkeen selvästi näkyvissä. Klinikka ei ota vastuuta asiasta. Mitä voisin tehdä?
nordic shape / näkyvä arpi laserin jälkeen
Anonyymi
2111094
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mikä klinikka kyseessä?
Nordic Shape! Amatöörejä!!
Kirjallinen reklamaatio klinikalle. Riitauta asia kuluttajariitalautakunnassa.
Ilmoitus Valviraan sekä Säteilyturvakeskukseen, koska laser on vaurioittanut ihoa
Kiitos, laitoin klinikalle viestin. Katsotaan, mitä sanovat. FB:ssä heidän sivuillaan ei voi kommentoida; olisiko paljon negatiivista?
Tässä heidän uusi asiakas ja viimeinen, osaltani.
Lähtivät pilaamaan kasvojani. Lisää vain hoitoja ja rahaa asiakkaalta.
Hei, minun kauniit kasvot meinasivat mennä siellä todella pilalle.
Misolangnojen laitto epäonnistui ja jouduin korjauttamaan kasvoja jälkikäteen.
Onneksi löysin uuden kauneushoitolan.
Samoin!! Pilasivat kasvojani ja vaihdoin heti toiseen hoitolaan, jossa saivat kasvoni pelastettua.
En suosittele tätä hoitolaa todellakaan. Rahanimiät! Pelkkää silmänlumetta!
Klinikan mukaan näin voi sattua. Täytyy odottaa siihen vuoteen asti, että arpi laimenee/paranee. Mitä nyt?
Itsellä samantapaisia kokemuksia kyseisestä paikasta. Eri toimenpide, eivät ota virheestä vastuuta.
Samanlainen kokemus klinikasta. Arpeja jäi naamaan.
En suosittele, ahdistava ympäristö kun lääkäri paikalla.Täyteainetta yritetty poistaa kohdasta missä sitä ei ole koskaan ollut.Nyt kokemusta omaavan plastiikkakirurgin,Helsingistä, mukaan ainoa keino korjata on poistaa veitsellä virheellinen työn jälki.En missään nimessä suosittele ,eivät ota vastuuta .
Sama huono kokemus kyseisestä paikasta. Nordicshape niminen paikka, amatöörejä ja eivät ota vastuuta hoidon laadusta.
Paljon siellä on ainakin on henkilökuntaa kotisivujen mukaan. Minnekäs sitä uskaltaa Helsingissä mennä ? ..nenässä rumia suonia
Ja hintakin pitäisi olla kohtuullinen, tai sitten jää kokonaan tekemättä ja meikkiä päälle
Cityklinikan laserhoidosta karvas pettymys. Kovasti kehuivat tatuoinninpoistoaan. Kävin 6 hoitokertaa ja tuloksena rahat meni, käsivarsi kauhean näköinen. Itseasiassa aion peittää sen tatuoinnilla. En siksi että haluaisin, vaan koska poisto oli niin luokatonta. Olen kuulemma harvinainen tapaus heillä. Just joo. En voi myöskään suositella heidän pistoshoitojaan. En tiedä mitä ruiskuissa on, mutta esim. "botoxin" vaikutus alle kuukausi. Eihän se voi olla aitoa ainetta. Otan harvoin Botoxia, eli en ole mitenkään "turtunut" sille. Muualla otetun hoidon vaikutus on kestänyt noin puoli vuotta niin että olen ollut todella tyytyväinen ja siitä eteenpäin hitaasti hiipuen. Muutenkin heidän mainostus jossa myydään verkkokaupassa hoitoja... kiitos, mutta ei enää koskaan
Mitä laseria käytettiin? Olen menossa laserointiin, mutten ole päättänyt mikä laser.. Onko kokemuksia.. mistä firmasta tahansa
Nosto
Samat kokemukset kuin muilla paikasta! Jos jotain tapahtuu, mikä ei ollut suunnitelmissa, niin ei kunnolla vastuuta! Ei edes pahoittelua tapahtuneesta
Paljastui puoskari firmaksi. Tänään HS artikkelin mukaan, viranomaiset sulki paikan.
Olikohan tämän firman laserilla CE-merkintää tai muuten kaikki kunnossa...
LVV-S/29192/2026
No nyt on Helsinginkin toimipiste toimintakiellossa. Te joille sattunut jotain laittakaa viranomaisille tietoa. Ja toimijoiden nimet muistiin. Tällaiset ”yrittäjät” aloittaa pian uuden yrityksen. Järkyttäviä, vastuuntunnottomia rottia!