Sipilät ja keskustapuolue hankki Suomeen

Yli 30 000 turvapaikanhakijaa veronmaksajien elätettäväksi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämän lisäksi Sipilä teki paljon muutakin pahaa ja tuhoa.

Äänestä

Onneksi muutto pois lokakuussa koko suomesta,ei ikävä räntäpaska maata tule.Perustin kahvilan ulkomaille pois EU_sta ja budjetiksi riitti 4000€.Näin halvalla sen työpaikan pystyy itselleen hankkimaan ulkomailta kun suomesta en niitä töitäkään 6 vuoteen saanut niin tuskin suomi enää minua tarvitsee,mutta teidän maahan jäävien verorahoja se varmasti tarvitsee jotta pystyy elättämään maahantunkevat raiskaajat.Onnea vaan teille jääville sinne paskalandiaan mamumaahan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Yli 30 000 turvapaikanhakijaa veronmaksajien elätettäväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu