Ketkä hyötyy mamutuksesta eniten

Vastaus: persut. On tehneet mamuilla jo satoja miljoonia
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oikein. Ja persuillahan ei ole mitään muuta agendaa kuin maahanmuutto. Hyvä bisnes.

Äänestä
  • Mutta ei sitä saisi ääneen sanoa

    Äänestä

Miksi kukaan ei tee mitään sen eteen, että persut ei enää hyötyisi? Ei tarvitsisi kuin pysäyttää haittamaahanmuuttoja ja palauttaa maassa laittomasti oleskelevat. Sen jälkeen persuista tulisi parin prosentin puolue.

Äänestä

Ilmankos hallaaho oli hyväksymässä 30 000 mamun ottamista suomeen,
hieroi varmaan käsiä ja iloitsi rahan ja äänien tulvasta.

Äänestä
  • Niin+Hallishan+oli+täysin+yksin+100%+vallassa+ja+hänellä+oli+täysi+päätösvalta+silloin.++On+myös+pienenpieni+mahdollisuus+että+hänen+ja+muutaman+muun+PS:n+mielipiteet+jäivät+muiden+jalkoihin,+mutta+sehän+saattaisi+johtaa+Persujen+hajoamiseen...+Ai+niin!

    Äänestä

Vihervassukoiden ainoa agenda on nillittää persuista,paskat työpaikoista,lasten turvallisuudesta tai vanhustenhoidosta kunhan saa torpata persujen aloitteet.Todella "fiksua" porukkaa.

Äänestä

Ikinä ei persut ole lasten tai vanhusten tuvallisuutta ajaneet,vain nillitystä mamuista,ihan aina mamumamumamu!
Eikä persujen 6€ työtunnit kiinnosta. Tee itse!

Äänestä

Vassarit tarvitsee köyhiä, ja persut tarvitsee matuja.

Äänestä

Mistä niitä persuosinkoja saa?

Äänestä
  • Persu-eliitti sen jakaa keskenään.

    Äänestä

Kuka häviää mamutuksessa eniten? Suomi

Äänestä

eihän se ole keneltäkään pois kun vihervasemmisto maksaa.

Äänestä

Tyhmä Sipilä jonkun ohjauksessa tyri kaiken.

Äänestä

Millä Vihervasemmisto mitään maksaa. Suomen kansan erorahoilla tänne tulijat elätetään.
Hyvä niiden on haluta tänne lisää maahanmuuttajia, kun eivät ole heistä sen enempää vastuussa. Veronmaksajien selkänahasta täällä kaikki ylimääräiset tulijat
yllöpidetään. Kantasuomalaiset saavat tulla vähemmällä toimeen.

Ruotsissa se jo näkyy, mihin tuo yletön muukalaistn vastaanotto johtaa. Pitäisi tuosta jo ottaa oppia Vasemmistolaisten ja RKP:n.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Maahantunkeutujien hyysäys verovaroista tulee lopettaa. Jos joku haluaa omillaan hyystätä, siitä vaan. Mutta joutuu sitoutumaan vuosikymmeniksi, kuten adoptiossakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vastaus: persut. On tehneet mamuilla jo satoja miljoonia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu