kiviäkin kiinnostaa tuollainen jääkiekko.
No siinä sitte Salkkarit alkoikin vasta kello 20.55 !
Eilen tuli typerää lätkää
14
130
Vastaukset
- Anonyymi
Sitten oli päivä taas pelastettu!
Salkkarit alkoi!!
Aaaahhh!!! - Anonyymi
Jätkät seuraa lätkää eikä mitään Ippe Kätkää.
- Anonyymi
Kumpi on h8m8mpaa - Salkkiot vai lätkä...?
- Anonyymi
Lätkä ei ole typerää paitsi Oulun kyrpien voittaessa. Tänään tuli oikeaa lätkää Ilves-Tappara 4-5 :D
T: TapparanMiäs- Anonyymi
Tai siis eilen, tänään voitetaan Jyp.
T: TapparanMiäs - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai siis eilen, tänään voitetaan Jyp.
T: TapparanMiäsSe on jääkiakkoa vaan silloin kun Tappara voittaa.
T: TapparanMiäs - Anonyymi
Ouluako edustaa joku kyrpien joukkue?
- Anonyymi
Kärpät voittaa aina tommoset etelän pellet. Koirat haukkuu ja kateelliset inisee mutta se nyt vaan on luonnon laki. Ei voi mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ouluako edustaa joku kyrpien joukkue?
Kyrpistä en tiiä mutta Kärpät jyrää!
- Anonyymi
Äkkiä unohtui viime kausi poroilta:D
- Anonyymi
Meneeköhän Kalle lätkäjätkien pukkariin silmät sidottuina ja antaa pelin jälkeen adrenaliiniryöpyissään kiimaisille pelaajille peräänsä?
- Anonyymi
Joo!
Lätkittiinhän sitä Salkkareissakin, Noelia munille!
- Anonyymi
No, se Noel on semmoinen mikropeniksen
omistaja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1404827Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793492SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272514SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä562018Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632003Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851953Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231951Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191418Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941235