EU:a johtavat pieni joukko rikkaita ihmisiä,
Valtapaikoilla istuvat muutamat heidän lahjomistaan Eunukeista.
Heitä seuraavat ja kannattavat pieni joukko aivopestyjä EUnukkeja.
Ja mediaa ja uutisointia ja aivopesua johtavat heidän EUnukkinsa.
Tämä EUnukki ryhmä on hyvin pieni, siksi he turvautuvat äänestysten ja vaalien vääristelyyn ja manipulointiin pysyäkseen vallassa.
Eli aika turha kommunistipoppoo, joiden aika alkaa olemaan täysi.
Eurooppa on heräämässä.
Valtapaikoilla istuvat muutamat heidän lahjomistaan Eunukeista.
Heitä seuraavat ja kannattavat pieni joukko aivopestyjä EUnukkeja.
Ja mediaa ja uutisointia ja aivopesua johtavat heidän EUnukkinsa.
Tämä EUnukki ryhmä on hyvin pieni, siksi he turvautuvat äänestysten ja vaalien vääristelyyn ja manipulointiin pysyäkseen vallassa.
Eli aika turha kommunistipoppoo, joiden aika alkaa olemaan täysi.
Eurooppa on heräämässä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Koska EU on ujuttautunut valtiovaltaan, politiikkaan, lainsäädäntöön, finanssimaailmaan, liiketoimintaan, markkinatoimintaan jne. eli kaikille alueille, joka on kvasivaltiotasolle pääsemisen edellytys, valtaeliitti on jakautunut eri alueille, joissa se jakautuu edelleen perinteiseksi porrasmaiseksi hierarkiaksi. EU-eliitti on häikäilemätön ja määrätietoinen, mutta ei mitenkään nerokas toiminnassaan.
Ihmettelen sitä, että EU-fanit näkee ja hokee EU:n jonain "kaikkien jäsenmaiden välisenä demokraattisena liittona", vaikka sokeakin näkee demokratian huolestuttavan tilan, ja että EU:n huippu koostuu todellakin vakiintuneesta porukasta, joka taistelee mustasukkaisesti vallastaan. Säälittää ja huvittaa vihervasemmiston ja seteliselkärankaisten rooli EU:ssa. Toivon mukaan Suomen pj-kauden jälkeen ei takapajuisten poliitikkowannabeiden tarvitse häpeillen haudata päätään hiekkaan.
Koko ns. liittovaltiollistumisen AINOA pyrkimys ja tavoite on keskittää unionin valta Brysseliin pienelle eliitille!
Brysselin eliitti on KÄYTÄNNÖSSÄ kaiken demokraattisen eli kansanvallan kontrollin ulkopuolella.
Kun jäsenmaiden eliitit valitsevat itselleen eliitin Brysseliin, niin kansoilla ei ole mitään mahdollisuutta vaikuttaa päätöksiin.
EU-parlamenttihan on pelkkä pikkuasioihin keskittyvä kumileimasin ja sen tarkoitus on vain luoda kuvaa demokraattisesta kontrollista.
Avaus on pötyä.
EU-neuvostot koostuvat parlamentaarisesti valituista päämiehistä ja heidän ministereistään.
EU-parlamentti valitaan vapailla vaaleilla. Puoluekirjo on laidasta laitaan.
EU:n korkea johto valitaan EU-neuvostossa.Ja hyväksytään parlamentissa.
Komission jäsenet esitetään jäsenmaiden hallituksissa.Komission pj valitsee heidät ja parlamentti hyväksyy.
EU:n toimintaa ohjaa jäsenmaiden hyväksymä perussopimus.
Kaikki päätökset kaikissa elimissä tehdään yhdessä.
EU on erittäin demokraattinen.Siksi sitä demokratiaa vihaavat mustamaalaavat.
EU-fundiksen valheita. EU-populismilla yritetään kovasti myrkyttää kriittistä keskustelua, mutta niin kauan kun on sananvapautta, on myös kritiikkiä, sillä EU on näyttänyt jo kasvonsa, eikä ne ole nätit. Demokratia on näennäistä ja ohjattua, mutta EU-fundis näkee vain sanan 'demokratia' ja kuvittelee, että nythän kaikki on ihan ok. Se on se tyhmyyden syvyys ja pimeys, kuin EU-rahareikä.
Yksi EU:n perusarvoista on sananvapaus.
EU-valehtelijat käyttävät sitäkin vapautta väärin.
Eu varustautuu Venäjää vastaan ja sitten tehdään kaasuputkea Venäjältä ja ostetaan ydivoimaloita myös. Hölmöläisten järjestö.
EU ei ole puolustusjärjestö, eikä siis varustaudu ketään vastaan.
Varustautuminen on jäsenmaiden aisa useimpienkuuluessa Natoon.
Jäsenmaat ostavat Venäjältä öljyä ja kaasua,koska se on järkevää kaupankäyntiä ja osaltaan pitää Venäjää rauhallisena.