Kokemuksia kyseisestä autoliikkeestä? Harkinnassa ostaa auto sieltä mutta kuullut vähän kyseenalaisia juttuja ko liikkeen toiminnasta.
Autopiikki Oy Siilinjärvi
22
6320
Vastaukset
- Anonyymi
Älkää hyvät ihmiset ostako tuosta liikkeestä edes polkupyörää. Kaveri oli aikoinaan ostanut 350 000tkm ajetun pakettiauton ja jälkikäteen oli selvinnyt että tämä autokauppias oli ennen kauppoja vaihtanut tähän pakuun koneen toisesta saman merkkisestä autosta ja sillä vaihdetulla koneella oli ajettu lähemmäs 800 000tkm. Jäi vaan myyjältä tämä koneen vaihto ostajalle kertomatta, no mitäpä pienistä.
- Anonyymi
Kiitos tiedosta.
- Anonyymi
Joo täällä on kuultu vähän samanlaisia juttuja tuosta paikasta. Ei jatkoon.
- Anonyymi
Ee kannata tuosta puljusta ostoo mittään.
- Anonyymi
juu ei kannata, ostin auton ja sinne luvattiin tiettyjä korjauksia tehdä. Korjaukset "tehtiin"... Eli piilotettiin sit vika todellisuudessa vaan.
- Anonyymi
Älkää missään nimessä ostako. Ostettiin pakettiauto yritykselle, hajosi parin päivän päästää. Kauppias tekee kaiken pestäkseen kädet, törkeä toimintaa "yrittäjältä"
- Anonyymi
Joo ostin 2 kk sitten kyseisestä firmasta auton. Jossa oli hengenvaarallisesti loppuun kuluneet renkaat ja lisäksi kierot vanteet. Sattuipa niin että koko matkalla yks rengas räjähti. Jättipä mainitsematta että voi räjähtää.
- Anonyymi
Kyllä tästä puljusta ei ole kuin paskanmaku jäänyt...ei tule sieltä autoja eikä huoltoja.
- Anonyymi
Älkää missään ostako täältä mitään. Lähettiin vähän kauempaa autoa katsomaan ja puhelimessa väitti että toimii ja vaihtoivat jakohihnankin vielä. No päästyämme perille heti huomasin että vauhtipyörä kalkattaa ja koelenkillä todettiin kytkimen luistavan . Myyjä väitti että ole huomannut kytkimessä mitään outoa. No kauppoja ei tullut ja myyjälle suosittelen alanvaihtoa.
- Anonyymi
Mulle myytiin auto jossa oli ihan loppuun kuluneet hengenvaaralliset renkaat. Kysyin asiasta sanoi että johtuu kiinalaisista renkaista. Sit jätti verot maksamatta. Kaikinpuolin huono kokemus jäi. Piti ostaa pelkästään 600€ renkaat. Monta kertaa jääny jo tappiolle siitä mitä maksoin
- Anonyymi
Ostin heiltä auton 07/2020, jakohihna oli tehty olevinaan 06/2020 ja hihnan pirulainen katkesi tuhoten koko koneen venttiilit ja kannen 09/2020.
Neljän kuukauden taistelun jälkeen myyjä hyvitti koko hinnan.
Tappiolle tosin jäin. - Anonyymi
paskaa myy eikä pidä puheet älkää edes käykö katsomassa parempi ostaa vaikka yksityiseltä vituttaa vähemmän olevinaan liike.
- Anonyymi
Kyllä on pelkkää paskaa. Kusettaa niin perkeleestä, kiertäkää kaukaa koko helvetin liike.
- Anonyymi
Joo
Multa irtosi auton eturengas 150 km jälkeen
Ei naurata
En ole vielä myyjää ripittänyt
- Anonyymi
Kuusi viikkoa sitten ostettu "korjattu" auto kyseisestä paikasta. Moottori vie öljyä tolkuttomasti ja myyjä ei vastaa puhelimeen. Tetääkö kukaan mitä asialle voisi tehdä?
- Anonyymi
Mene käymään paikanpäällä
- Anonyymi
Jättää verot maksamatta ei kannata ostaa
Joudut ite maksamaan - Anonyymi
Ostin auton ja hyvä ollut, eikä kusetusta!
- Anonyymi
Jättää verot maksamatta ei kannata ostaa
Joudut ite maksamaan.
Jättäkää välistä säästytte monelta murheilta.... - Anonyymi
Se jakopää kannattaa oikeasti tehdä, kuten autossa jota kävin katsomassa, koppa on helppo äkkiä raottaa, ja todeta hihnan selän olevan täysin halkeillut.
- Anonyymi
Olen ostanut kyseisestä firmasta jo kaksi autoa , eikä ole ollut mitään ongelmaa. Huollot ja korjaukset tehty jotka on sovittu.
- Anonyymi
Älkää ikinä mitään ostako
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi345167Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2815017Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä564471Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692425Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461868Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu281804Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont211774Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi791713Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva151621- 1051486